Wpis z mikrobloga

Wcześniej zastanawiałem się że czy to wrzucać czy to za słabe. Ale skoro i tak poziom tagu spadł to wrzucę słabą ciekawostkę na próbę.

W 1996 obecna F2 nazywająca się jeszcze F3000, miała swój własny kalendarz nie zawsze powiązany z F1 i rozgrywała wyścigi na torach spoza F1. Takim torem była włoska Enna Pergusa, tor ten był położony nad jeziorem. Na rozpoczęcie weekendu wyścigowego padok został przywitany deszczową pogodą. Po ustaniu opadów z jeziora i jego okolic wypełzło mnóstwo żab. Powodując istną plagę.
Małe żabki były dosłownie wszędzie, nie dało się przejść po padoku bez nadepnięcia na jakąś. Start pierwszego treningu został przez to opóźniony.

Niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia, na tą ciekawostkę natknąłem się przypadkiem szukając czegoś innego. Jedynie na potwierdzenie zamieszczę fragmenty z zaufanych serwisów, które wspominają te sytuację.

Autosport

It is best remembered by some for the 1996 International F3000 race where a plague of frogs descended on the circuit and paddock from the nearby lake.


Formula Scout

“Enna has a bit of a history: a few years before I went they had a heavy wet weather season and there was a plague of frogs that littered all the circuit [in 1996]. They had to stop one of the sessions, because there were so many small frogs everywhere getting splattered. Pretty much a biblical plague.


#f1 #randomf1shit #f2
#ciekawostki
tumialemdaclogin - Wcześniej zastanawiałem się że czy to wrzucać czy to za słabe. Ale...

źródło: tmk0428oc08-1

Pobierz
  • 4