Wpis z mikrobloga

To chyba nie najlepszy czas , bo aktywność znikoma ostatnio ale najwyżej wstawię jeszcze raz jak ludzie wrócą :P

Od jakiegoś roku, dwóch tak sobie luźno przeglądam rynek aut używanych. To, że jest ostatnio dramat to chyba wie każdy. Mimo wszystko, moje auto się starzeje i jak mnie z pracy nie zwolnią to i tak trzeba będzie coś kupić.

Myślicie, że będzie lepiej czy nie ma co liczyć?

Patrzałem sobie na 3-4 letnie Asterki to teraz położyć trzeba jakies 60 tysięcy na coś znośnego. Gdzie jeszcze rok do tyłu 40-50...

Z drugiej strony gdzieś musi być granica, że ludzie nie kupią..

#motoryzacja #samochody #samochod
  • 36
@Axtezim: czy będzie lepiej? Na pewno nie, najwyżej może nie być gorzej. Niestety prognozy są takie, że nowe auta nadal będą drożeć, może już nie tyle co wcześniej, ale np o 10% w ciągu roku. Siłą rzeczy używane też będą mniej dostępne. Do tego na zachodzie obecnie dobre auta są o wiele droższe niż w Polsce, kiedyś różnica nie była aż tak duża.
@Axtezim: oby w przyszłym roku nie było gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam chce za rok wydać jakieś 55 tysia na auto i m.in. taka astra k się idealnie łapie w budżecie.. przynajmniej póki co
tyle samo co w momencie zakupu w salonie jest chora


@Axtezim: Dlaczego? Cena zalezy tez od inflacji. Odejmujesz spadek wartosci a dodajesz inflacje. Zreszta 3 letni samochod 2 lata temu a 3 letni samochod teraz tez moze sie roznic.

Ja za mojego juz niedlugo 7 latka pewnie z rok temu chcialbym, 95k-100k (152k byl nowy). Teraz sprawdzilem za 105k (podsawa kosztowala chyba 115k) sa wystawione podstawowe wersje z troszke wiekszym przebiegiem
@citron
na ten moment byś kupił . Dużo flot je miało , ogólnie podobne wyposażenie mają kotre jest całkiem ok. nie wiem gdzie przeglądasz ale ja głównie master1 albo Alphabet.

jest jeszcze strona opla z używanymi ale jakość zdjęć tragedia..
To chyba też trochę ból dupy z mojej strony bo 2 lata


@Axtezim: Z tym akurat sympatyzuje, jakbym kupil wtedy alternatywe o ktorej myslalem, to teraz bym sprzedal za wiecej niz kupilem, bo akurat ten model polecial w kosmos z cena (Macan).
@Axtezim: zatrzymałem się chwilowo w sumie na astrze, bo przynajmniej na dzień dzisiejszy dość często pojawiają się takie oferty wystawiane przez salony opla u mnie w mieście (jakieś poflotówki pewnie). Także sądzę, że trend się pewnie utrzyma, bo jeździć przez pół kraju po auto to mi się już nie chce. Jako alternatywę biorę fiata tipo hatchbacka z 1.4 t-jet.
@citron
Hyundai i30 jeszcze w podobnej kasie . ale tylko w momencie kiedy nie zależy Ci na wyświetlaczu bo większość w tym budżecie ma jakieś gówno ..

kia cee'd z tego rocznika mniej więcej jest spoko ale akurat ich ceny strasznie do góry idą ..
@Axtezim: no właśnie ja sobie ubzdurałem, że jednym z warunków koniecznych z wyposażenia jest android auto / apple car play, także wyświetlacz u mnie koniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@citron: też na początku tak miałem i stąd trafiłem na Astrę. Tylko odpal sobie na youtubie jak te systemy działają. Najcześciej jest spory lag itp, więc nie napalaj się. Plus w Astrze wczyta Ci telefon tylko po kablu, chyba że dongla do bezprzewodowego kupisz.

Jak Ci zależy na szybkim działaniu to może byc i tak, że bedziesz korzystać z telefonu, a są aplikacje działające jak car play

@WybuchowyCzajnik: a co