Wpis z mikrobloga

Hej, jakby ktoś nie widział i miał ochotę wykopać moje znalezisko:
Kilka moich aplikacji w javascript - trochę edukacyjnych, trochę użytecznych.
Jest to kilka aplikacji w #javascript które są trochę użyteczne, trochę edukacyjne. Jako że to javascript działają od razu w przeglądarce i nic nie trzeba instalować. Od razu pojadę listą:

1) Prezentacja działania regulatora PID - jakby ktoś nie wiedział PID to taki regulator który pilnuje żeby silniki się równo kręciły a drukarki 3d miały stałą, nie falującą temperaturę dyszy. I ta aplikacja graficznie pokazuje jak to działa. Do tego jest jeszcze mój film na jutubie który to tłumaczy

2) Demonstracja działania algorytmów genetycznych. To 2 osobne programy. Jeden to rozwiązywanie sudoku ale nie tak normalnie tylko korzystając z algorytmów genetycznych (ewolucja, populacje itp :)). Drugi to symulator życia biedronek, które walczą o żarcie :D. Tu również jest załączony film na youtube który tłumaczy zagadnienie.

3) Cenzura obrazków. Lekka webowa aplikacja do której wgrywa się zdjęcie i można je jakoś ocenzurować. Albo rozmywając albo wsadzając twarz np. #2137 w miejsce twarzy albo dowolnej części ciała (#wgw :P). Jest kilka fajnych algorytmów więc do zasłonięcia czegoś na szybko się przyda.

4) Rysowanie fraktala Mandelbrota - bardzo prosta apka rysująca znany wszystkim fraktal. Aplikacja ma pokazać że zadanie jest bardzo proste i można je zrobić w parunastu liniach kodu. Tutaj również jest załączony film na yotube.

Na razie tylko tyle ale 2 kolejne już są w produkcji :).

Taguję #ciekawostki oraz #technika oraz #programowanie i #informatyka
Wszystkie kody źródłowe dostępne.
To nie jest komercyjny produkt. Kupiłem sobie domenę aplikacje.top za chyba 70zł na 4 lata i robię to dla funu a nie zysku. Chociaż jakaś stówka miesięcznie przychodzi z jutuba to możecie obejrzeć jakąś reklamę :).
#mikroreklama
  • 2
@mazaq1: Z symulacją kontrolera jest ok, tylko nie rozumiem czemu w przypadku metody on-off sztucznie ograniczyłeś częstotliwość przełączania w czasie kiedy w twojej symulacji PID może zmieniać wartości praktycznie natychmiastowo
A dwa czemu w przypadku podgrzewania wody niezależnie od tego czy wybierzemy 25C czy 75C zawsze do utrzymania temperatury zawsze jest potrzebne 35% płomienia, zakładając że tracimy jakąś energię do otoczenia, a tracimy ją strasznie szybko