Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #ubezpieczenia

Czy ktoś z Was się orientuje jak zgłoszenie szkody wpływa na wysokość dalszych składek OC/AC? Mam leasing samochodu w BMW FS. Ktoś mi pod galerią lekko zarysował prawe tylne drzwi.

I teraz tak, zarysowanie mogę usunąć na własny koszt w detailingu. Druga opcja mogę zgłosić szkodę, mam przecież AC

W zeszłym roku zapłaciłem prawie 5k OC + AC (pierwszy rok samochodu).

Czy jeśli zgłoszę tą szkodę parkingową przez ac to czy znacząca wzrośnie moja składka ubezpieczeniowa?

#leasing #motoryzacja
  • 4
@Xtreme2007: w przyszłym roku dobre 10-20% więcej zapłacisz i tak do 2-3 lat po szkodzie jeszcze będziesz więcej płacić więc łącznie dobre 5k do tylu będziesz. U mnie szyba była z AC wymieniana i potem w wyższych składach 3x wartość tej szyby oddałem xD Oni generalnie nie patrzą na to jakiej wartości była szkoda tylko dla nich każda szkoda = zwyżka, bez względu czy proste lakierowanie za 2-3k czy rozwalone pół
@AquilaTimere: Jasne. Dziękuje Ci bardzo za info. Jestem na jutro umówiony w salonie detailingu, zobaczymy co powiedzą + umawiam się w ASO na oględziny. Zobaczymy jak wycenią, ale najpewniej będzie tak jak mówisz - taniej robić z własnej kieszeni niż niby za darmo z AC a pozniej za to przepłacić.
@Xtreme2007: tylko 5k za AC? Masz jakiś udział własny albo jest to opcja bez wymiany w ASO? Pytam bo mi ostatnio pod leasing wychodziło ubezpieczenie po 12-15k xD A mam jedną szkodę z AC i 2 z OC z ostatnich 5. lat.