Wpis z mikrobloga

Uważa się że najpierw człowiek jest zajebisty, w efekcie czego zostaje bogaty.

W rzeczywistości człowiek najpierw zostaje bogaty a dopiero potem zajebisty.

Człowiek taki tworzy legendę jak dzięki swojej zajebistości osiągnął sukces. Wszelki wzrok jest skierowany na niego, więc forsuje swoją narrację.

Ta narracja osób bogatych jest dominująca na każdym polu i w sumie można ją nazwać liberalizmem, gdyż cały liberalizm, wolny rynek, ideologia kapitalistyczna, to nic innego jak wizja klas wyższych, które przejmują klasy niższe.

Sęk w tym że troska o klasy niższe się w tej wizji nie zawiera, wręcz przeciwnie...



#antykapitalizm #lewica #socjalizm #kapitalizm #wolnyrynek
  • 5
Uważa się że najpierw człowiek jest zajebisty, w efekcie czego zostaje bogaty.


W rzeczywistości człowiek najpierw zostaje bogaty a dopiero potem zajebisty.


@M_xxx: zdefiniuj twoje pojęcie wyrazu zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby zostać bogatym, to generalnie trzeba mieć kilka cech, takich jak błyskotliwość, pracowitość, talent oraz oczywiście szczęście. Czyli wyróżniać się z tłumu. Choć czasami wystarczy być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie (szczęście). Kto staje
zdefiniuj twoje pojęcie wyrazu zajebisty


@Nieszkodnik: xD

Pierwszy raz słyszysz te słowo? Weź sobie słownika użyj, masz w google.
Naprawdę nie masz innych kucyzmów (w twoim mniemaniu zapewne "kontrargumentów) niż "zdefiniuj" i tutaj po kolei każde słowo ze wpisu? Albo pierwsze z brzegu?
Po mojemu nie jest tak że nie rozumiesz mojego wpisu, tylko nie chcesz zrozumieć, żeby się z nim nie mierzyć, albo liczysz na jakieś moje nieścisłości na które
Pierwszy raz słyszysz te słowo? Weź sobie słownika użyj, masz w google.


@M_xxx: ja się pytam ciebie, jak ty to rozumiesz - bo już wielokrotnie udowodniłeś, że słownikowe definicje wyrazów nic dla ciebie nie znaczą, ty masz jakieś własne ich wyobrażenie.

Żaden lewicowiec nigdy takiego zdania nie wypowiedział, w tym ja nie wypowiedziałem (a to ze mną dyskutujesz),


@M_xxx: ja tylko zwracam uwagę, że te wszystkie wspaniałe teorie, które
A szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów - znasz to?


@Nieszkodnik: Dlatego trzeba zakończyć dyskusję z tobą, gdyż skoro logiki nie używasz, to dyskusja jest niemożliwa. Pewnie się to z twojej strony nie zmieni.