Wpis z mikrobloga

Dobra #!$%@? co tu się odwala. Ale ja mam inne pytania.

Robię dziennie 17km pieszo. Buty mi jebia niemiłosiernie.

zostawiając je w szafce jest jeszcze gorzej.

co kupić, co zrobić aby nie #!$%@? starą onuca?

Do tego robię 17km dziennie w pracy. Co zrobić aby wracając nie #!$%@? starym żulem?

#praca #pracbaza #kiciochpyta #pytanie
  • 13
@Qontrol: Czytałem gdzieś kiedyś lifehacka o tabletkach do uzdatniania wody. Takich że jak nabierzesz wiadro wody z kałuży i wrzucisz tabletkę to możesz ją potem wypić. Sztuczka polega na tym żeby wymoczyć buty w takiej wodzie z tabletką. Zdechną wtedy wszystkie bakterie które zżerają pot wytwarzając smród. Koszt jednej takiej tabletki to mniej niż 1 zł, ale kiedyś jak sprawdzałem to dało się kupić tylko w większych opakowaniach. Ostatecznie nie próbowałem
@Qontrol: Wymieniaj wkładki, myj obuwie, nie doprowadzaj do wilgoci, susz, miej buty na zmianę. Możesz pomysleć o osuszaczu do butów, ozonatorze lub zamrażalce. Są jeszcze domowe sposoby pt. gazeta, soda itp. do butów.
Najczęściej problem tkwi z źle dobranym obuwiu lub źle utrzymanym.
@arinkao: Gazety, soda, kwasek cytrynowy i inne drobne sztuczki nie działają.

U mnie działał tylko ocet, minusem jest wyczuwalny zapach octu, ale stopy nie śmierdziały.
Spirytus sporo kosztuje, i u mnie działał.

Muszę sprawdzić jeszcze ocet inny niż spirytusowy.

Co ciekawe, mam robocze buty, noszę je już czwarty sezon i zauważyłem, że po bardzo długim czasie użytkowania brzydki zapach jest minimalnie wyczuwalny latem.

Bardzo brzydki zapach zawsze pojawia się u mnie
@Qontrol: Przyjrzyj sie stopom czy nie masz poczatkow grzybicy. Do tego cokolwiek z apteki/rossmanna dezodorant do stop, jakis krem, czy zasypka stosowany przed i po pracy (oczywiscie na umyte stopy).

Co do smierdzenia butow, to jak powyzej pisali, chociaz ponoc najszybciej sprawdza sie ozonator do butow, ktory wytlucze ozonem wszsytko. No ale to raczej wymaga 2 par i ozonowania co kilka dni na zmiane.

Wazne sa rowniez skarpetki, ludzie pisza hurr
@Qontrol: to nie buty ci śmierdzą a twoje stopy co się za mocno pocą. Są blokery do potliwych stóp plus dbać by buty nie były wilgotne i stosować porządne skarpetki.
@Qontrol: Nie wierze, że nikt jeszcze tego nie napisał. Tylko boraks w formie proszku, wsyp trochę w buty i skarpetki. Skuteczne jak diabli, bez zapachu. Używam tego też do wzmacniania efektu prania, bo zabija bakterie (np potu) i grzybów