Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Na tym nowym wypoku nic nie moge znalezc, prosze was wiec o pomoc. Potrzebuje zrobic sobie ultimate desktop setup. W umiarkowanym budzecie, powiedzmy do 10k. Wygodnie i ergonomicznie, bez miliona przepinania kabli, co mnie do szalenstwa doprowadza.

Stan obecny:
1. PC gamingowy
2. dwa lapki klientow, mozliwe ze sie 3 pojawi w nowym kwartale
3. 1 monitor szerokokatny ktory lubie (moze warto dokupic 2gi? jak starzeja sie stare generacje?)

Myslalam o switchu na wpiecie tego #!$%@? w zestaw monitor (lub dokupienie 2 takiego samego) + sluchawki+ myszka + klawiatura zeby nie przepinac usb co chwile. Ktos z was uzywa switchy KVM? Zdaja egzamin? Moze macie inne patenty? Na pewno nie chce robic wirtualnych desktopow.

Potrzebuje duzo obszaru roboczego, warto na 2 panoramiczne monitory w poziomie leciec? Docelowo zeby zlozyc lapki pod polka i zeby nie wadzily na pulpicie biurka. Rozwaze tez wszelkie polecenia fajnych peripherali, mysz mam spoko, ale reszta do rozwanenia, z naciskiem na fajne glosniki do kupienia na 100%.

Macie tez moze do polecenia jakies nie przeplacone do oferowanej jakosci krzeslo ergonomiczne i podnoszone hydraulicznie biurko? Zawsze pracowalam tez na stopkach monitorow klasycznie, warto #!$%@? sie z uchwytami, kiedy nie zmieniam orientacji i sporadycznie pobawie sie w kreatywnie jakas obrobka foto, grafika lub w jakims CADzie? Ofc kazda porada mile widziana, jak i wszystkie polecenia.

#homeoffice #pracazdalna #pracbaza #programista15k #pracait #biuro #hardware #pcmasterrace
  • 10
@notoelo: Podstawa to biurko, i ile masz na nim miejsca. Jeśli dużo i jesteś w stanie bez większego wychylania się ogarnąć wzrokiem drugi monitor, to lepiej dwa monitory. Jeśli nie to chyba lepiej jeden większy ultrawide, lub 4k, tym chyba bardziej jeśli planujesz kupić większe głośniki. Kolejny plus to mniej kabli idzie do monitora, bo tylko jeden. Jak monitor ma usb-c i power delivery na potrzebnym poziomie, to masz jeszcze mniej
wszystkie kvm na rynku powodują kilka sekund laga przy switchu. dlatego ja odpuściłem zabawe w to

@villager: mam niby kvm w monitorze tylko jeszcze nie używałem ( ) Być może działa szybciej niż ten kvm od ugreen


@mesje_labul: mam kvm od UGREENa do przełączania klawiatury i myszki. No ok, jest lag - ale nadal to szybsze i wygodniejsze rozwiązanie niż przepinanie kabli xD
MrGalosh - >    wszystkie kvm na rynku powodują kilka sekund laga przy switchu. dlate...

źródło: i-ugreen-switch-przelacznik-kvm-usb-2x4-usb-3-0-ugr281

Pobierz
  • 0
myślałaś o switchu hdmi?

Nie, ale nie wykluczam niczego. Na raz tylko jeden monitor/lapek potrzebny. Tylko mi zalezy nie tylko na monitorze, ale i na pracy zawsze na ulubionej klawiaturze i wygodnej myszce. A jakbym miedzy spotkaniami nie musiala sie przelaczac ze sluchawkami to tez milo by bylo.

jakies male lagi mi nie straszne w sumie. Jeszcze przepinanie 4 kabli za kazdym razem w lapkach jest wkurzajace, ale nie najgorsze. Ale nurkowanie
https://www.komputronik.pl/product/165896/manhattan-przelacznik-kvm-4-1-usb-z-audio-.html

Na ile przejmowac sie deklarowana rozdzialka? Urzadzonko dokladnie z portami ktorych potrzebuje, ale rozdzielczosc to kpina w 2k23.


@notoelo: jeśli tyle podają to raczej to jest maks, co jest trochę biednie. Z pracy przysłali mi jednego icy-boxa co ma dwa wyjścia hdmi. Pierwsze jest na rozdzielczość do 1440p, drugie nawet do 4k, tylko wtedy całość musi być do laptopa podpięta do usb-c.

Domyślam się że będziesz pracować na więcej niż