Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy! Liczę na pomoc. Planuje zakup motocykla 125cc w kwocie 3-5k. Będę nim dojeżdżał do pracy (około 80 km dziennie) zależy mi na przyzwoitym spalaniu. Mam 184cm więc na pewno nie może być jakiś ultra mały. Czytałem, że podobno lepiej kilkunasto letni japoniec niż nowy chińczyk. Prawda to? #bojowka125cc #motocykle125 #125cc #motocykle
  • 20
@FFireBlade954: tak, a potem jeszcze 5k i kolejne 10k to wtedy dopiero jest motocykl. jakbym szukał motocykla w kwocie 8-10k to bym napisał w kwocie 8-10k. Nie liczę że w cenie 3-5k to będzie mistrzostwo świata tylko pytam kogoś kto się zna co by kupił gdyby musiał wybrać coś w kwocie 3-5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@q9090: To ja bym na twoim miejscu kupil maxi skuter 125 za 5k. Taki skuter bedzie mial wysoka szybe chroniaca od wiatru, duzo schowkow, automat i przelotowa predkosc 85/90 na trasie. Na dojazdy do pracy jak znalazl. Motocykle 125 ogolnie sa drogie w porownaniu do tego co oferuja (za ta kase to mozna normalny motocykl kupic), uzywana japonia bedzie drozsza od zakladanego budzetu, a chinczyki uzywane w zakladanym budzecie sie rozpadaja.
@q9090
żeby kupić jakąś sensowną 125cc licz min 5-6k, da się kupić coś za 4, ale trzeba mocno szukać. ja dałem we wrześniu za ybr125 finalnie 4k, mechanicznie sprawna, ale wygląd mógłby być lepszy. no przy takiej kwocie to nie licz na cuda. znajomy dziś dorwał junaka m12 za 4k z hakiem, no ogólnie ładny, ale jak to chińczyk. one zawsze są tańsze. że 125cx jest tak, że drogie to na #!$%@?
@zielony_goblin: 80 km ale w dwie strony czyli rozłożone w czasie. Tak naprawdę to 35km w jedną stronę (ale dozliczałem jakieś omijanie korków bocznymi drogami). Pełne ubranie niekoniecznie. Kask+ kurtka+ ewentualnie ochraniacze na kolana i tyle. Będę w jakieś 40-50 min. w pracy. Myślę że niejeden tak dojeżdża i to przez jakieś wioski itp. a ja Gdynia ->Gdańsk więc drogi są ok.
@q9090
sam latam na 125cc i Ci napisze jak to wygląda naprawdę

sam się najarwlrm rok temu bo o moto marzyłem od dziecka, wiadomo że pierw 125cc bo prawka robić nie będę i co? i robię w tym roku prawko bo już brakuje mocy. 125cc jest fajna do miasta (Chic skuter lepszy), na trasę ujdzie ale po ok 200 km masz dość. w tej cenie nie znajdziesz nic nowego czyli też w
@zielony_goblin: dzięki za rzetelną odpowiedź. Co do oszczędności czasu to liczę na to że przecisne się przez korki które w Trójmieście w godzinach szczytu są zawsze. I tak jak autem wracam te 35 km w ciągu 1h-2h w zależności od warunków na drodze tak skuterkiem/motocyklem będzie to z 40-50min. Autko moje pali w korkach sporo. Wydaje na diesla 250 zł tygodniowo. Razy 4 = 1000 zł na miesiąc. Zatem oszczędnośc będzie
I zastanawiam się jeszcze nad tym całym ubraniem. Jak to jest że ludzie wypożyczają sobie skutery na godziny i w zasadzie mają sam kask, bez całej tej reszty? To może najlepszym rozwiązaniem będzie skuter i + kask + ewentualnie ochraniacze na kolana? No sam już nie wiem. Doświadczenia u mnie żadnego w tym temacie. Pracuje w biurze nie na produkcji.
@q9090: no jeżdzą i jest OK dopóki jest OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sam pracuję przy biurku i czasami pojadę sobie na moto do biura Gdynia-Gdańsk.

Ciuchy: można kupić odpowiednie. U mnie to spodnie motocyklowe typu chinos, po wyjęciu ochraniaczy wyglądają jak zwykłe spodnie. Jak jest chłodniej to na kolana dodatkowo zakładam ocieplacze zapinane na rzepy. Rękawice dobrze mieć 1 bardzo przewiewne na lato i drugie na
Wątek ma już trochę czasu, ale może trochę się pomądrzę.

Planuje zakup motocykla 125cc w kwocie 3-5k. (...) Czytałem, że podobno lepiej kilkunasto letni japoniec niż nowy chińczyk.


@q9090: Ja tak nie uważam. Tzn, co kto lubi. Jeden i drugi ma swoje zalety. W każdym razie, w tym budżecie to chyba ciężko o nowego chińczyka. No i w ogóle to wypadałoby mieć budżet na ubranie. W internecie można znaleźć opinie, że
@noobarian
ten kręgosłup to do sportów :D chopper/cruiser to raczej moto dla kogoś komu się podoba taki rodzaj. co do ciuchów to jak napisałeś, średnio w 1k się zmieścić. budżetowy kask 600 zł, ciuchy to można używane, ja dorwałem spodnie i kurtkę Ret bike komplet za 450 zł (już mamy tysiaka) dodaj do tego rękawice (najlepiej 2 pary, jesienne i letnie) to jakieś 250 zł i buty min 309-400 (szukając używanek) w