Wpis z mikrobloga

Ale mam dziś farta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niedawno zacząłem robić poprawki w stanach surowych dla lokalnego dewelopera. Ich kierownik budowy jest bardzo zadowolony, bo jak mówi "ratuję im dupę" bo mało kto chce po kimś poprawiać. Teraz dzwoni do mnie za każdym razem, gdy coś, gdzieś zostanie na budowie, żebym sobie zabrał.
Tak, jak dziś, bo jedna firma porzuciła budowę na etapie fundamentów i powiedział, że mogę sobie wszystko zabrać bo ta, która ma dokończyć niczego nie odliczyła z kosztorysu.

Trochę gratów a zbrojenie musiałem zabierać na 2 razy, na oko ~3k € do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miło z jego strony, bo mógłby mieć wywalone na to, co się tym stanie

#francja #emigracja #budownictwo #wygryw
PiotrFr - Ale mam dziś farta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niedawno zacząłem robić poprawki w stanach ...

źródło: IMG_20230118_161728

Pobierz
  • 4
@PiotrFr

Mam pytanie. Jak to jest z tymi brakami mieszkań w zachodniej Europie. Dostęp do taniego kredytu hipotecznego mają. Niższe rozwarstwienie zarobków (w teorii to rownieszejszy dostęp do nieruchomości). Dlaczego nieruchomości aż tak bardzo brakuje?
@Bertoos: to nie jest tak, że brakuje wszędzie. Brakuje w Holandii, ale to normalne, bo to taki kraj. W Irlandii też ale chyba przez napływ imigrantów, ale łatwo i tanio można kupić w stosunku do wynajmu.
Poza tymi to nigdzie nie brakuje specjalnie mieszkań. Wiadomo, że gdy wszyscy nagle chcą mieszkać w jakimś miejscu to rynek nie zareaguje od razu (tak było od c19)