Wpis z mikrobloga

Jaki majątek lokuje cię w górnych 10% społeczeństwa? Wliczając gotówkę, nieruchomości i inne aktywa. Ja myślę że tak 5-6 mln zł co najmniej. Jak ktoś ma te 500 tys. na koncie i z 5-6 mieszkań, do tego jakieś działki to już chyba się wlicza. #pieniadze #nieruchomosci
  • 21
@DrCieplak: Serio myślisz, że co 10 osoba ma majątek ponad pięć milionów złotych? ;) Jeśli chodzi o rolników powierchnia gospodarstwa rolnego w Polsce to koło 11 ha, średnia cena gruntów rolnych w polsce zaś to około 50k zł / ha. Oczywiście są rolnicy któzy posiadają kilkuset hektarowe arreały czy nawet większe, parki maszynowe, ale to są często pojedyńcze osoby w danej gminie. Są też rolnicy których spora część gruntów łapie się
@DrCieplak: wyobraz sobie ze zarabiajac srednia krajowa juz to robi z ciebie osobe lepiej zarabiajaca niz ~70% spoleczenstwa
majatek ciezko oszacowac z wartoscia bo jest tez duza ilosc, jak ja to okreslam, bogatych biedakow. czyli osob ktore na nic nie maja kasy ale za to maja majatek. i niezrealizowany zysk jak to co niektorzy mowia.
@srgs: Tak znam taką parę. Mieszkają na 40 metrach. Mają jeszcze drugie 40 metrów które wynajmują. Razem to jest warte w tym mieście 600k. Dziewczyna ma też 17 hektarów (jakieś 850 tys). Czyli majątek blisko półtora miliona ale żyją jak biedni ludzie. Znam też parę która ma podobny majątek, żyją na poziomie ale w tym mają 800k kredytu. Z czego większość wzięli w 2020 :)
@JC97: oni też Cię nie znają, to się nazywa klasy społeczne ;)

A tak serio możesz nie wiedzieć, że znasz. Ludzie, którzy podziedziczyli milionowe hektary, z którymi nic nie robią, mogą mieszkać w zwykłym domu na wsi, dojeżdżać do pracy za 3k i kwękać jak wszyscy. Znam takich.