Wpis z mikrobloga

Który geniusz wpadł na pomysł by paginację stron zrobić w stylu https://wykop.pl/mikroblog/strona/GOWqoa11iGAe i który Maciek stwierdził, że to dobry pomysł i klepnął to dalej? Przecież to nie ma najmniejszego sensu, nawet progrmistycznego. Jedyne co zostało osiągnięte to odebranie użytkownikowi łatwe przejście do konkretnej strony w linku. W sumie to generalnie odebrano możliwość przechodzenia na konkretne strony gorących, bo poruszać się można +1/-1...

Nawet jeśli jakiś debil wyżej, uparł się, że tak ma być i to jest super pomysł, to przecież dodanie mappingu per user w stylu:

retardedGoronceUrlMapping[1] = GOWqoa11iGAe
Jest banalnie proste, a obsługiwać by to można było tak:

wykop.pl/mikroblog/strona/1/GOWqoa11iGAe
Co nadpisywałoby strone w przypadku podania tego biedahasha, a w przypadku braku hasha:

wykop.pl/mikroblog/strona/1
Po prostu by sobie go wzięło z mappingu.

Czy my mamy wam wymyślać jak napisać oprogramowanie poprawnie? Czy ktoś #!$%@? chociaż na pikosekundę się zastanowił czy to będzie funkcjonalne?

#wykop #moderacja #moderacjacontent #nowywykop #nowywykoptogowno #wykop2 #wykop20 #wykop20bug #webdev
  • 11
@rzuf22: @wunrz W przypadku komentarzy w znaleziskach albo gorących, taka zwykła paginacja była ok bo tam nie był jakiś duży przyrost wpisów, natomiast w sytuacji zwykłego "mirko" to już wcześniej był taki mechanizm, że nie było zwykłego numeru strony, tylko za offest/numer strony służył ID ostatniego wpisu który tam został załadowany dla danego usera.
Miało to pewnie związek z dużym przyrostem wpisów, no bo gdybyś przez kilka minut przeglądał stronę 2
Przecież to nie ma najmniejszego sensu, nawet progrmistycznego


@rzuf22: Nie chcę cię martwić, ale jeśli używają tego jako continuation token zamiast standardowego pagingu opartego o offsety to jak najbradziej ma to sens i często tak się robi.
Pomijam tutaj kwestie użyteczności bo to już zależy od konkretnych use case'ów ¯_(ツ)_/¯
Przecież to nie ma najmniejszego sensu, nawet progrmistycznego


@rzuf22: oho, mamy tutaj eksperta ( ͡° ͜ʖ ͡°) z punktu widzenia użytkownika owszem jest to niefunkcjonalne i prawdę mówiąc do gorących które są raczej obliczane w jakichś odstępach i cache'owane nie ma zbytnio zastosowania IMO... ale z punktu widzenia programistycznego ma bardzo duży sens np. przy implementacji infinite scrolla albo ogólnie paginacji w przypadku gdy nowe elementy dochodzą
@Marmite: @some_ONE no tak jakby zajmuje się webdev i z tego use case sensu nie ma. Wspominacie o infinite scrollach, spoko, ale tu nie ma infinite scrolla xD Po co ci paging oparty na jakimś konkretnym wpisie, skoro nie tak działają gorące. W tym aspekcie nie ma sensu i ktoś kto stwierdził, że to dobry pomysł to po prostu nie podumał
W tym aspekcie nie ma sensu i ktoś kto stwierdził, że to dobry pomysł to po prostu nie podumał


Może tak, może nie. Ja nie wiem czy kiedykolwiek zmieniałem adres strony gorących w urlu, bo i po co. I tym bardziej nie potrzebowałem komuś podsyłać linka do konkretnej strony tylko jak już coś to do konkretnego wpisu.

A zaletą pagingu opartego na continuation tokenach jest też wydajność. Przy standardowym offset + limit
@rzuf22: ale napisałeś

Przecież to nie ma najmniejszego sensu, nawet progrmistycznego

dla mnie to brzmi jak zarzut wobec zastosowania tego rozwiązania w ogólności. A to przecież nieprawda, to rozwiązanie ma sens programistyczny samo w sobie, tylko akurat nie w tym wypadku xD