Wpis z mikrobloga

Od ponad 2 lat przyjmuję #finasteryd, 1,25 mg (5 mg / 4) codziennie. Utrzymuje mi się nw2, więc chyba działa. Z efektów ubocznych miałem wzmożone wypadanie włosów przez jakieś 6 miesięcy i wydaje mi się, że włosy mi się trochę przerzedziły. Wszystkie źródła podają, że wypadanie włosów przy finie trwa do 2 tygodni, więc nie wiem czy to faktycznie kwestia fina.
Zastanawiam się co dalej z tym tematem. Brać fina w nieskończoność i liczyć na to, że będzie dobrze? Czy może teraz odstawić, a wrócić po zaobserwowaniu powiększenia zakoli? Mam 25 lat. Może w ogóle źle zrobiłem, że zacząłem brać? Nie konsultowałem z nikim. U ojca widzę nw4. Spotkał się tu ktoś z problemami po odstawieniu fina?

#wlosy #lysienie #zakola
  • 17
@AVOIDME: No póki co zdaje się być ok. Ale mam to ciągnąć w nieskończoność? Kurde, no nie wiem. Ten wpis to trochę takie #!$%@? z mojej strony, chyba bardziej aby uporządkować swoje myśli. Długofalowo może być gorzej. Z drugiej strony, jakbym miał przestać, a później znowu brać i przechodzić przez wypadanie włosów, to dziękuję... Chociaż jakby kiedyś przyszło mi dzieci robić, to i tak trzeba fina rzucić, więc to, #!$%@?, wszystko
@ToJestNiepojete: u mnie podobnie ale raczej będę stosować bo jak się już zaczęło to trzeba powiedzieć b i c. Jak byś teraz skończył brać to licz się ze wzmożonym wypadaniem, które może postępować dość szybko. Jak już zdecydujesz odstawić to nie nagle tylko stopniowo tzn rób coraz większe odstępy od niebrania
@azek: Przede wszystkim dlatego, że minox jest trujący dla kotów. A szkoda, bo mój pseudo zarost może stałby się pełnoprawny. Sam nw2 nie jest jakiś straszny i utrzymanie tego stanu finem wydaje się być zadowalające. O dermarollerze nie słyszałem.

@koczek213 W sumie nie wiem jaka była prędkość zakolaczenia przed kuracją. Różnica między 15 a 23 rokiem życia jest ewidentna, dlatego zacząłem brać.

Dotychczas kroiłem 5 na 4, a teraz myślę, by
@ToJestNiepojete: ale Ty nie jesteś kotem, to jest lek bez recepty. Gdyby był groźny dla ludzi to przynajmniej potrzebowałbyś recepty. No chyba, że boisz się o swojego kota w domu to rozumiem ale raczej sam tego nie znajdzie.

Co do fina, ja brałem 1.25 co 2 dni i libido mi siadło, odstawiłem na kilka dni, wróciło i od tej pory biorę 0.5-0.75 co 2 dni i wszystko jest tak jakbym nic
@azek: Podobno przez kontakt z włosami osoby na minoxie kot może się zatruć. Do tego dochodzi możliwość przeniesienia substancji na kota palcami po dotykaniu twarzy. Trochę strach po prostu. Sporo jest informacji na ten temat. A jakiego fina bierzesz? Ja myślę nad finapilem teraz.
@ToJestNiepojete: finaster dzielony na 4 i potem te pojedyncze części (biorę taką jedną i na pół) i biorę. Gdy skończę no to właśnie kupię jakiś 1 mg chyba finapil też i wtedy będę na pół dzielił bo wygodniej. A minoxidil posiadam alopexy 3 butle i chyba sobie dorzuce bo finasteryd to generalnie powinien zablokować wypadanie a nie spowodować odrost. Chociaż niektórzy po samym finie taki super odrost
@ToJestNiepojete: 5 mg na 4 dzieliłem gilotynka ale to i tak jest #!$%@? albo te tabletki takie są (strasznie kruche i jednoczenie wilgotne jakby) a te połówki 1.25 na pół dziele normalnie nożem bo gilotyne mam w innym miejscu. Więc to już nie problem taka 1.25 nożem, mniej więcej na pół zrobić
@ToJestNiepojete: Zgadza się, w skrócie to bierzesz fina przez kolejne 30 lat. Ciesz się, że ustabilizowałeś i na razie jest ok.

Są ludzie co biorą fina nieprzerwanie już od lat 90 tych. Jakbym mógł cofnąć czas, to zaczął bym brać fina w tym wieku co ty.

Robieniem dzieci się nie martw, bo fina można bezpiecznie odstawić na 1-2 miesiące. Po miesiącu całkowicie wypada z organizmu, wtedy robisz bombla. Dodatkowo teraz opracowywanych
@ToJestNiepojete: bierz fina i w ogóle się nie zastanawiaj
Wypadanie włosów efektem ubocznym fina? Fin hamuje androgenowe wypadanie, więc jak masz przy finie wzmożone wypadanie to bez niego wypadałyby jeszcze bardziej. Fin obniża poziom hormonu DHT niszczącego włosy

Nie konsultowałem z nikim.

To skąd masz receptę? Ogólnie konsultacje w tym temacie są bez sensu, przy pierwszej wizycie wysyłają cię na podstawowe badania, żeby sprawdzić, czy ogólnie jesteś zdrowy i jak masz
@Bananek2: Jednym z przejściowych skutków ubocznych fina jest wypadanie włosów (finasteride shedding), tylko że ludzie raportują około 2-tygodniowe objawy, a u mnie trwały z pół roku. Miałem wtedy długie włosy, może ma to jakiś związek.

Receptę biorę na konsultacji online. Czyli płacę i dostaję.Teraz kupiłem finapil i będę brał 0,5 mg, gdyż rzekomo skuteczność nie różni się zbytnio od 1 mg, a wychodzi 2x taniej (no i zawsze to mniej faszerowania
@ToJestNiepojete: im dłuższe włosy tym bardziej wydaje się, że mocniej wypadają, bo są bardziej widoczne
A płacisz za każdą receptę? Koniecznie do swojej zwykłej przychodni zgłoś, że to twój stały lek to wtedy przychodnia ci za darmo wystawia kolejne recepty
@Bananek2: Płacę 40 zł. Wolę płacić, niż mam się użerać i tłumaczyć przed lekarką. Co do wypadanie, to pod prysznicem miałem całe ręce we włosach, więc wypadanie było faktem. Ogólnie mam wrażenie, że mi się przerzedziły włosy po tym.
@ToJestNiepojete: to jest kwestia tego, żeby tam gdzie dali ci receptę wysłali ci zaświadczenie, że bierzesz ten lek i nawet nie musisz gadać z lekarką tylko wystarczy, że je zaniesiesz do przychodni na recepcje