Wpis z mikrobloga

Jak można tak #!$%@?ć serwis xD?
W ponad 15 lat, gdy zajmuję się pisaniem softu, podobnej wielkości (jeśli chodzi o ruch, bo jeśli chodzi o ilość danych to dużo większych) nie przeżyłem takiego wdrożenia.

Kto w ogóle teraz robi takie coś, że zamyka się na 3 lata w piwnicy i robi potem deploy? O rozbijaniu ficzerów na common części i continues delivery nie słyszeli? O rolling release nie słyszeli? O A/B testach nie słyszeli? O migracjach storage'u (wszystkie ustawienia mi #!$%@?ło)? O testach wydajnościowych, testach integracyjncyh i e2e?

#wykop #programowanie #it
Pobierz markier - Jak można tak #!$%@?ć serwis xD?
W ponad 15 lat, gdy zajmuję się pisaniem s...
źródło: Screenshot from 2023-01-18 11-54-52
  • 3
@markier
dokładnie, ile kosztuje to o czym napisałeś? Robienie portalu w którym użytkownik płaci zero nie jest takie łatwe. I żeby mieć takie coś jak piszesz trzeba mieć dziesiątki milionów aktywnych użytkowników i targetowanie reklam żeby przychody z nich pozwalały na taki development a nie zawalanie wszystkich tym samym gównem i groszowe stawki za wyświetlenia.
@zibizz1: Taki flow jaki opisałem (a nawet więcej ale nie chcę mi się wszystkiego pisać) robimy w startupie z 5 devami na pokładzie. Stawki dobre, rynkowe. Jak wykop nie stać na 4-5 znających się na rzeczy osób to ja nie wiem jak ten serwis ma się rozwijać.

Tylko, żeby to robić to trzeba chcieć. Trzeba się rozwijać, patrzeć jak robią najlepsi i wprowadzać w życie.
Oni napisali, że robili to 3