Wpis z mikrobloga

mireczki, czy poleci ktoś jakieś niedrogie wtyczkoprzełączniki #zigbee?

kupiłem na ali, ale okazało się, że po wsadzeniu do gniazdka mają przycisk z boku (więc jak podepnę dwa obok siebie w ścianę to jeden pstryczek jest niedostępny) i są całkiem spore (więc do przedłużacza dwóch obok siebie nie podepnę).
16A wystarczy, ale fajnie by było gdyby miały powermeter,
#homeassistant #smarthome
s.....e - mireczki, czy poleci ktoś jakieś niedrogie wtyczkoprzełączniki #zigbee? 

k...

źródło: Przechwytywanie12

Pobierz
  • 8
@strikingsurface: Mam wrażenie że dużego wyboru nie ma. Są dwie skorupy dla zigbee (przynajmniej te tanie z chin)
Tą co wstawiłeś mam już w wersji wifi i faktycznie jest spuchnięta.
Czekam dopiero na drugą opcję (foto poniżej) ma mieć zigbee na pokładzie. Jestem ciekaw czy cokolwiek uratuję sprawę.
Choć też jasno trzeba powiedzieć że większość przedłużaczy jest upakowana jak wściekła. Za telewizorem tetrisa robiłem przez kilkanaście minut zanim zmieściłem całe naręcze
umiarkowany_ekstremista - @strikingsurface: Mam wrażenie że dużego wyboru nie ma. Są ...

źródło: New-EU-16A-Zigbee-WiFi-Smart-Plug-Socket-With-Power-Energy-Monitor-Multi-Plug-Tuya-APP.jpg_640x640

Pobierz
@umiarkowany_ekstremista: no właśnie ta na górze wygląda jakby też była spuchnięta. mam wrażenie, że ma stożek rozszerzający się ku górze
na zdjęciach te z przezroczystym pierścieniem wyglądaja na najbardziej kompaktowe, ale coś ostatnio mało ich na sprzedaż
@wizard84: @strikingsurface Na moje oko wyglądają jakby były z jednej formy (nawet pierścień wieńczący ten pomarańczowy dla tuya a bezbarwny dla gosunda)
Plus dla Gosunda (mam nadzieję że ciągle aktualny) ze mają na esp8266 więc można je flashować.
A Zigbee się ładnie integruje i mogę nawet wybaczyć Tuyę w nazwie. (choć tu często traci się te dodatkowe opcje do konfigurowania przez hub co mi nie jest potrzebne)
gosund ep2


@strikingsurface: O widzę że poszli tą samą "złą drogą". Sprawa wygląda tak że część jest na ESP i wtedy można je ogarniać OTA https://github.com/arendst/Tasmota/discussions/10350?sort=top#discussioncomment-4062633

A część ma scalaka pod coś co jest developowane aktywnie przez ludzi z elektrody (OpenBeken) ale nie próbowałem jeszcze tego ogarniać. Sam mam gniazdka tuya na podobnych scalakach i szykuję się do przeróbek.

Podsumowując:
ESP8266 - tuya-convert + tasmota czy co tam się chce
W701