Wpis z mikrobloga

Czy prcadowacy ZAWSZE opłaca się przejście pracownika na #b2b + VAT?
Jestem w miejscu, że będę ubiegał się o podwyżkę (ostatnio to była dość kró†ka rozmowa "-jasne, nie ma problemu" XD), a jeszcze lepiej przejście na b2b (pomińmy kwestię tego samego pracodawcy).
Czy ostrym fux pas będzie zaprowponowanie przy opcji b2b kwoty netto w wyskośći faktycznych kosztów pracowdawcy jakie by były przy uop po podwyżce, a do tego "+VAT?" XD
#praca #pracait #pracbaza
#programowanie dla zasiegów + ta sama branża
  • 6
@devel9k: "praca na b2b" to naginanie prawa i ryzyko również po stronie pracodawcy. Jeśli miałby wydawać na Ciebie dokładnie tyle samo co na UoP, to po co ma ryzykować?
@devel9k: Weź pod uwagę, że na b2b nie masz urlopu, chorobowego, ani nie obowiązuje cię kodeks pracy i mogą cię zwolnić praktycznie z dnia na dzien. To znaczy możesz mieć urlop albo chorobowe ale darmowe bo wtedy nie pracujesz, czyli nie zarabiasz. Dlatego dolicz sobie jeszcze koszt tych 30, 40 czy ile tam dni wolnych w roku szacujesz i inne ryzyka do twojej stawki netto.
@devel9k: Pracownik i pracodawca zyskują finansowo. Natomiast oboje za ten zysk ponoszą większe ryzyko tak jak wyżej Ci napisali. Dodatkowo możliwość odejścia "z dnia na dzień" (np. 2 tydodnie) jest też ryzykiem pracodawcy.
@devel9k: To zależy od pracodawcy. Ja właśnie o przeszedłem na B2B u obecnego i u mnie przeliczenie umowy na B2B odbywa się po całkowitym koszcie pracodawcy. Dodatkowo całkowity koszt jest mnożony przez pewien współczynnik żeby zrekompensować nieobecności, które są bezpłatne i dopiero z tego wylicza się stawkę godzinową. W efekcie jeśli bierzesz wolne w ciągu roku, to mój pracodawca wychodzi mniej więcej na 0.