Wpis z mikrobloga

Anonimowe nie działają, ale w sumie co za różnica.

Narzeczona się cieszy, że człowiek dostał lepszą pracę, że będzie przeprowadzka, ale ja już niekoniecznie.
Razem musimy wynająć mieszkanie w okolicach trójmiasta, a jak wiadomo tam życie jest droższe i inflacja też robi swoje, więc praktycznie do jakiejś podwyżki będziemy żyć od przysłowiowego 10 do 10, bo pensja też nie jest jakaś szokująca, ale od czegoś trzeba zacząć te życie w IT. Ona się nie stresuje, nie przejmuje tym, ale ja znów umieram z nerwów. Gdzieś tam jest w moim mózgu, że nie dam rady, że wyrzucą mnie po okresie próbnym chociaż takowego nie mam, ale mam miesięczne wypowiedzenie, że coś się stanie i zostaniemy na lodzie. Do tej pory nie było takiego problemu, bo zarabiało się mniej, ale było z zapasem.
Zmienianie życia jest trudne.
Ktoś może ma jakieś rady, bo melisa itp. nie pomagają.

#praca #przeprowadzka #zycie
  • 4
@nophp
wrzuć na luz. Pamiętam jak mi znajoma, która przeniosła się z IBM powiedziała, że takie miała wymagania w kontraktorni, że to ma być Trójmiasto. Gdy spytałem dlaczego, powiedziała, że ma tutaj wakacje, bo może chodzić w japonkach i siedzieć na plaży z piwem. Więc luz, Trójmiasto jest fajne
ale mam miesięczne wypowiedzenie, że coś się stanie i zostaniemy na lodzie. Do tej pory nie było takiego problemu, bo zarabiało się mniej, ale było z zapasem.

Zmienianie życia jest trudne.


@nophp: Dasz radę. Firm w IT, które zwalniają szybko po zatrudnieniu prawie nie ma. Jest rynek pracownika, a zła fama o takich akcjach szybko się rozchodzi - potencjalni nowi pracownicy mogli by się wystraszyć.
Żeby Cię szybko zwolnili musiał byś
@sssabae: Wiem, że jest fajne, bo jestem w nim przynajmniej raz w roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@joolekk Aktualnie macierzyńskie, następnie pewno nic, ale chce coś znajść też w trójmieście, bo jak to w naszym kraju ciąża = nie masz po co przychodzić po urodzeniu.