Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu prowadzona była dyskusja o odchudzaniu roweru. Z inicjatywy @4x80 jeśli dobrze pamiętam. Temat zakręcił się wokół wagi hamulców szczękowych w szosie. Nastał czazs bym u siebie zaczął podmieniać hamulce, więc wrzuciłem na wagę. Od góry na zdjęciu 105, apex i eeBrake. Wszystkie zdjęcia były robione w ten sam sposób - na hamulec wszystko co potrzebne do montazu - podkładki nakrętki, ale bez klocków. Po czasie widzę ze na eebrake zapomniałem dać nakrętki i podkładki, więc przyjmijmy że +5g na nie można dopisać.

Wychodzi jedno - 105 to ciężki klocek, taniej i lżej jest wziąć apexa , hamuje tak samo jak 105 i bez problemu działały mi z klamkami 105.

o ee jeszcze się wypowiedzieć nie mogę test terenowy dopiero przedemną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #szosa #hiponaszosie
Hipodups - Jakiś czas temu prowadzona była dyskusja o odchudzaniu roweru. Z inicjatyw...

źródło: IMG_20230117_115854

Pobierz
  • 3
Jakiś czas temu prowadzona była dyskusja o odchudzaniu roweru. Z inicjatywy @4x80 jeśli dobrze pamiętam.


@Hipodups: To nie tak, nie chodzilo mi o takie szalenstwo jak twoj rower tylko majc rower jak moj o calkowitej masie 8,290 gramow zejsc do 7,999g i nic wiecej. Jak pisalem, ze 105 w porownaniu do ultegry to kowal robil to sie nie podobalo. A Sram byl zawsze lzejszy o ile nie mowimy o Durace. ;)
@4x80: tak, tak to miałem na mysli, ze w ten sposób mozna tanio i latwo zbic kilka gramow. Bo apex jest tańszy nawet od 105 :)

Waga dziala raczej ok, zwróć uwagę ze shimano podaje wagę z klockami, ja bez, bo nie chcialo mi się wkładać, a powiedzmy jest to "element stały" jeśli chodzi o wagę.