Wpis z mikrobloga

Dalej 95% wykopków uważa że Ukraina wygra wojne i odbije wszystkie tereny tylko dlatego że Rosja to zbrodniczy reżim który napadł Ukraine? I to jest jedyny argument za wygraną Ukrainy czyli to że dobro zwycięża ? I choćby Rosja się zesrała to już i tak przegrała i nie ma znaczenia co zrobi. Może kupować amunicje z Iranu i Korei. Zmobilizować nawet milion żołnierzy ale to nic nie zmieni bo to Ukraina jest po słusznej stronie a jak wiadomo zawsze w wojnach zwycięża dobro. Uważam że Putin to zbrodniarz a Rosja jest w tej wojnie agresorem.Uważam też że Rosja powinna przegrać i upaść ale nie oznacza to dla mnie zakłamywania prawdy i pisania dzień w dzień jak to jest super świetnie. I jak to Ukraina już za chwile już za tydzień odbije Donbas i Krym. Jak na moje to albo zachód odkręci kran z uzbrojeniem czyli wyśle kilkaset czołgow, samoloty bojowe jak i pociski dalekiego zasięgu albo Ukraina przegra. Pytanie czy straci tylko to co dotychczas czy straci nawet wszystko za Dnieprem.Bo wydaje mi się że Dniepr to naturalna granica na której Rosja chciałaby zakończyć wojne.
#ukraina
  • 30
najmocniejszy argument za tym jest taki, że za ukrainą stoi USA któremu rosja nie dorasta do pięt.


@dzangyl: Tyle że USA nie chce iść na wojne za Ukraine. Więc nie ma co tu porównywać potencjału USA do Rosji. I wbrew temu co się mówi USA też potrafi przegrywać wojny. Przegrali w Wietnami i przegrali w Afganistanie. W kilku innych wojnach też. I w każdej z tych wojen to USA miało gigantyczną
@Koniasz: nie musi, dostarcza sprzęt i pieniądze, tak samo jak Europa. rosja też potrafi przegrywać wojny. Zgadza się, przewaga nie oznacza z automatu wygranej wojny, szkoda że nie przykładasz tego argumentu do rosjan. Społeczeństwo zachodnie w dużej mierze wie z czym się wiąże przegrana Ukrainy, z jeszcze większymi kłopotami przy których jej wsparcie teraz to mrzonka. Oczywiście nadal nie wszyscy to widzą lub chcą widzieć i wszystko wygląda jak wygląda, że
przegrali w Afganistanie


@Koniasz: Tu wg mnie Amerykanie nie przegrali, a jest anagloczina sytuacja jak z Ukrainą. Z tą różnicą, że mimo tego że Amerykanie robili szkolenia dla żołnierzy i dostarczali sprzęt, to w Afganistanie nikt nie chciał walczyć z talibami, a na Ukrainie było odwrotnie.
to w Afganistanie nikt nie chciał walczyć z talibami, a na Ukrainie było odwrotnie.


@Pabick: USA chciało przecież. USA weszło do Afganistanu w celu zniszczenia Talibanu. Po 20 latach Taliban przejął cały Afganistan. Jeżeli to nie jest przegrana wojna to ja już nie wiem co to jest.
@Smarek37: to nie jest smieszne jak wciągną nas do wojny, stany uchwaliły pomoc liczoną w miliardach na ukraine no i gdzie są pociski dalekiego zasiegu które dosięgły by Moskwe i zakończyc szybko wojne? nie ma i nie bedzie wojna ma sie tlić zeby odciąć Europę od tanich surowców
@Koniasz: kuuur a Ty dalej swoje. Ty całą swoją uwagę poświęcasz bzdurom na wykopie i na tej podstawie budujesz opinię i takie wysrywy?

Ukraina miałaby przegrać kiedy to USA za nimi stoi? Przecież to oznaczałoby oddanie Europy wschodniej w ręce kacapów, totalną porażkę USA i NATO.

Afganistan jest przedstawiany jako porażka tylko w ruskiej narracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koniasz: Stary jak cię to boli strasznie, od jakiegoś czasu non stop obstajesz za tym, że Rosja jest super hiper i potężna. Weź ty już daj spokój ludziom. Próbujesz wszystkich na siłę przekonać do swojej racji, a to że jesteś Rosjaninem tylko utrzymuje mnie w przekonaniu, że siejesz dezinformację. Pisałem ci kilka rzeczowych argumentów, a ty dalej swoje :D
@krakataw: ja nawet nie wiem jak na te bzdury odpowiedzieć jeśli Ty wierzysz, że Chiny są w stanie dogonić USA i generalnie zachód w rozwoju. Ich gospodarka opiera się na technologiach zachodu, ich rynkiem zbytu jest zachód, a ich demografia właśnie odwala fikołka. Podaj proszę jakiś przykład medium gdzie takie mądrości są szerzone. Odstaw chińską propagandę.

Masz w ogóle pojęcie jaka przepaść dzieli Chiny i zachód jeśli chodzi chociażby o półprzewodniki?
@missioncritical: coś tam mam ogólne rozeznanie i to prawda że Chiny są w tyle jesli chodzi o procesory ale Europa to skansen socjalny ze starym społeczeństwem a stany szantażuja armią i są takie mocne że już im się nie opłaca wolny handel i stosują cła. Chiny upadają jak Szwecja co tydzień nie robotyzuja fabryk a cała Azja to mały kontynent gdzie trudno o pracownika.
Dalej 95% wykopków uważa że Ukraina wygra wojne i odbije wszystkie tereny tylko dlatego że Rosja to zbrodniczy reżim który napadł Ukraine?


@Koniasz: Ktoś tak to argumentuje? Raczej przez to, że Ukraina ma wsparcie sprzętowe, szkoleniowe i wywiadowcze najpotężniejszego sojuszu militarnego na świecie.

Jak na moje to albo zachód odkręci kran z uzbrojeniem czyli wyśle kilkaset czołgow, samoloty bojowe jak i pociski dalekiego zasięgu albo Ukraina przegra.

Czy przypadkiem nie zaczyna
@krakataw: no stosują cła na Chiny, bo chcą ich osłabiać. To się nazywa wojna gospodarcza i trwa już od ładnych paru lat. Wyhodowaliśmy sobie Chiny takie jakimi są, a jak zaczynają stanowić zagrożenie, to stopniowo je odcinamy. To chyba logiczne, że nie powinniśmy pozwalać obecnym komunistycznym Chinom na dalszy bujny rozwój?

Piszesz o Europie jak Korwin albo inny kuc. Europa to przede wszystkim nowoczesny przemysł i centra naukowe. Socjal? Bogate państwa
@missioncritical: według mnie pax americana skończy sie prowokacją na Tajwanie po przeprowadce fabryki półprzewodników do stanów i nie my wychodowaliśmy Chiny tylko Ameryka i ich wolny handel, jak Chiny klepały guziki było dobrze skończyło się jak zaczeli robić tanią elektronike . Europa musi przejść reformy bo narazie przeduje w biurokracji, wymyślaniu podatków i innowacjach w przyznania socjolu kolorowym aż chce się walczyć w jej obronie za takie wartości