Wpis z mikrobloga

Mirki, znalazłem się w cbujowej sytuacji jeśli chodzi o #busy #komunikacjamiejska #podroze. Do szkoły dojeżdżam z zadupia kilkadziesiąt km. Przewoźnikom na mojej linii jest jedna firma, nie mają konkurencji, więc często w #!$%@? lecą ostro xd
Przykład z dziś, o 6:00 mam busa, idę 3 min na przystanek powiedzmy. Zwykle staram się 5 min wcześniej wychodzić no ale dziś tak akurat wyszło. Wychodzę więc 6:57 a tu sobie koło mnie bus przelatuje 3 min przed odjazdem xD A zajęcia dziś na 7:30
Problem w tym, że góra chyba ma w to #!$%@?. Jest niby jakiś numer, ale nikt tam nie odbiera, pisałem kilkukrotnie co mi się nie podoba na ich stronie na FB ale też cisza, mimo że odczytywali zawsze. Podejrzewam, że z mailem by było podobnie. A kierowcy w #!$%@? lecą ostro. Chyba nie ma dnia bez opóźnień, tak do 10 min to norma, czasem 5, rzadko mniej. Ostatnio jak zostało kilka osób w busie i już końcówka trasy, chłop se stanął normalnie i do sklepu poszedł xD
Zastanawiam się czy da się z tym cokolwiek zrobić. Czytałem wpis z 2k17 od @Talvi i w sumie jestem ciekaw jak to się sprawa u niego zakończyła. Tyle, że on miał problem z liniowym autobusem a nie osobnym przewoźnikiem :/
#pytanie #rozkminy #prawo #problem
  • 12
#prawo


@viciu03: możesz:
- podać ich do sądu
- kupić sobie samochód
- jak na pierwsze i drugie nie masz kasy/jesteś za młody, to po szkole zatrudnić się w firmie przewozowej i samemu zmieniać świat na lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: @zielonawrona niesamowicie się zesraliście, czyżby kierowcy busów? Współczuję, mam nadzieję że waszym dzieciom wyjdzie w życiu przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otóż problem nie leży w tym, że ja wyszedlem z domu o godzinie 5:57, gdy na przystanku byłem o godzinie 6:00. Problem polega na tym, że kierowca odjechał 3 min przed czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viciu03: Raczej niewiele z tym zrobisz. Co innego jakby to była jakaś miejska spółka, wtedy pewnie dostałbyś jakąś oficjalną odpowiedź (która też nie wiadomo czy by cokolwiek zmieniła), ale jak to prywaciarz to nie pozostaje nic innego jak być z tym 5 minutowym zapasem na przystanku. Jak dobrze pamiętam to ja dostałem jakąś grzecznościową odpowiedź z której niewiele wynikło, choć ostatnio nie mogę narzekać na tego przewoźnika.
@Talvi: pierwsza merytoryczna odpowiedź, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak widziałem twój wpis to ludzie pod nim s miarę normalne odpowiedzi pisali. Teraz widzę, że wszyscy w szoku, że komuś nie pasuje uciekający o 3 min wcześniej bus xd
Współczuję, mam nadzieję że waszym dzieciom wyjdzie w życiu przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@viciu03: moje dzieci nie będą jeździły busem, u mnie raczej się powodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viciu03: tak działa brak konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) przez 4 lata codziennie marnowałem 10 minut, żeby być tylko wcześniej na przystanku bo jeździli jak chcą
możesz próbować zgłaszać to do głównego inspektoratu transportu drogowego (może coś da, może nie), bo prywatni pod niego podlegają, w miasteczku obok kiedyś były "wyścigi" prywatnych przewoźników to właśnie gitd powlepiał im kary i się skończyło