Wpis z mikrobloga

Co rok wypisuję ambitne cele, realizuję najwyżej 10%, a z roku na rok coraz większa stagnacja i zwątpienie. Tradycyjnie piszę cele na 2023 rok i gdy mam je już rozpisane, mniej więcej co ile powinno zająć, to okazuje się, że to wszystko jest nierealne, bo np. w weekend masz wybór klepać własne projekty lub iść uprawiać sport lub realizować inne pasje, po godzinach masz wybór np. chodzić na siłownię lub uczyć się nowych technologii, klepać własne projekty, a zazwyczaj i tak kończyło się na newsach, odpisywaniu na forach, ewentualnie na YouTube na ciekawe tematy (nie, nie ogladam głupich filmów dla dzieci). W takim razie jak ułożyć plan, który jest realny? Jest jakaś aplikacja, która to ułatwia, np. wyznaczę sobie cele, kroki do ich realizacji, oszacuję potrzebny czas, a następnie spróbuję to jakoś wcisnąć w kalendarz? Bo inaczej to jest tylko strategia, z której zrealizujesz znów niecałe 10%. Albo jest tak jak dzisiaj, że nie mam siły wstać z łóżka ani pójść do biura (czasami się zdarza po treningach, czasami z niczego, może w nocy źle śpię, a mieszkam niestety w tzw. pisowskiej "dziurze po babci" i to mi nie pomaga). Jak wy to robicie, że osiągacie sukcesy, tworzycie świetne projekty, pracujecie też na etacie i jeszcze macie inne hobby? Jak mogę podkręcić wydajność bez środków typu Modafinil? #coaching #rozwojosobisty #nowyrok #programista15k #motywacja #sukces

Edit: Skupiam się głównie na programowaniu, nauce, ale chcę też osiągać sukcesy w innych dziedzinach, zająć się np. więcej fotografią i podróżowaniem, być aktywnym fizycznie. Kiedyś to było proste, kiedy chodziłem do szkoły, to po godzinach rozwijałem swoje projekty, na studiach też były projekty (choć żadnego nie skończyłem), a potem totalna stagnacja i regres.
  • 5
@SendMeAnAngel: typowe #!$%@? goscia ze slomianym zapalem, co mamy ci pomoc? rusz dupe i zacznij po prostu cos robic.
I jeszcze to wywyzszanie sie bo nie ogladasz filmow dla dzieci na yt xD Wyjmij kija z dupy, mniej #!$%@? i teoretyzowania a wiecej dzialania bez glupich wymowek typu ze mieszkasz w jakiejs dziurze. #!$%@? zmienia gdzie mieszkasz, mamy 2023 rok...

Brutalnie ale tak wlasnie jest, nikt za ciebie dupy nie ruszy,
@SendMeAnAngel: zacznij się celowo stawiać w sytuacjach, w których musisz coś zrobić. Chcesz nauczyć się jakiejś technologii? Zapisz się na egzamin z tej technologii np. za 3 miesiące. Będziesz miał motywację do nauki, termin realizacji i określony zakres wiedzy do ogarnięcia. To tylko przykład, ja stosuję to do różnych rzeczy w życiu.
@SendMeAnAngel: U mnie bardzo dużo zmieniło, że przestałem robić cele na rok. Zamiast tego zacząłem planować następne kilka tygodnii (4, 8, 12). Traktuje o tym książka, co wklejam poniżej, ale ogólnie idea jest taka, że jak masz plan na cały rok to jest on przytłaczająco duży i na początku ciężko się za niego zabrać (bo masz przecież cały rok) a po jakimś czasie to jest słabo bo już i tak nie