Wpis z mikrobloga

Próbuje odpowietrzyć grzejnik i odkręcę trochę to posyczy i leci woda. Możnaby powiedzieć, że skoro leci woda to odpowietrzony ale właśnie nie bo odkręcę mocniej to znowu zasyczy i leci woda i tak cały czas - im bardziej odkręcę korek tym więcej posyczy powietrza i będzie ciekła woda. Nie próbowałem odkręcać mocno ale co jest nie tak? Mam wrażenie, że jakbym odkręcił całkiem korek to wyleciałoby powietrze przez tą np. Minute ale też spuściłbym z 1l+ wody z układu a tego nie chcę robić.

#hydraulika #ogrzewanie #grzejnik
  • 6
@iquiet: masz pewnie grzejnik idealnie w poziomie, albo przy odpowietrzaniu pracuje pompa obiegowa. Podnieś ciut dupę grzejnika, albo wyłącz pompę/zamknij zawór zasilający.
@megawatt: w domu. Ale powinno się odkręcić, wyleci powietrze i zakręcić a ja tak robię i działa ale odkręcę mocniej to znowu zasyczy i przestanie, odkręcę jeszcze mocniej to znowu zasyczy. Odkręciłbym całkiem to pewnie też by syczało.
@janznetu Tak, odpowietrzałem jak pompa pracowała, ale jak nie pracuje to też chyba tak się dzieje. Czyli mam zakręcić grzejnik na 0 i dopiero odpowietrzyć? I wrócić na 5?
Jak wrócę na 5
w domu. Ale powinno się odkręcić, wyleci powietrze i zakręcić a ja tak robię i działa


@iquiet: dobra, to teraz jaki kocioł?

węglowy zasypowy, węglowy z podajnikiem, gaz, olej?

generalnie powinno wylecieć raz a dobrze, ale postaramy się zdalnie wyjaśnić co się dzieje
@megawatt: codziennie minimalnie jest tego powietrza. Pytałem kumpla to mówił, że pompka od centralnego wytwarza pęcherzyki powietrza pewnie jak pogania wodę.
A piec zasypowy normalny, na drewno/węgiel
@iquiet: jak masz zasypowy to jesteśmy w domu

przede wszystkim sprawdź czy nie masz odpowiednią ilość wody/glikolu - taki objaw jak masz może być z powodu braku cieczy w naczyniu wyrównawczym

Pompa sama z siebie materii nie wygeneruje, najwyżej może wciągać przez nieszczelności albo wręcz przez braki medium w naczyniu wyrównawczym. Jak nie ma wycieków i w naczyniu wyrównawczym się przelewa to zainstaluj automatyczny odpowietrznik na grzejniku - prędzej czy później