Wpis z mikrobloga

#drony @belu_p latałem własnie pierwszy raz na świeżym powietrzu i mam 2 pytania
1. co robić jak słyszę że leci helikopter ratunkowy?
2. czy gołebie/wrony/sroki atakują drona bo zaczęły strasznie krązyć w okół?
  • 21
@kubenqqqq: po prostu najpierw trzeba obadać teren OCZAMI, szczególnie kable i lampy! Ciężko dostrzec na podglądzie. W gołębie już nieraz wlecialem, tzn one we mnie, kaczki to samo, potrafią zrobić unik pół metra przed dronem, no ale emocje są.
@kubenqqqq: tak, zwłaszcza jak ruszasz na boki. Umiarkowany lot w przód powinien być ok. Jedna sprawa to zmiany pomiędzy klatkami, w szybkim ruchu powinieneś używać filtrów lub dodać motion blur w postprodukcji, a druga sprawa, że 4k to duży wysiłek dla kompa, w VLC możesz sprawdzić Tools->Codec information->Statistics: video lost frames. Masz tam liczbę klatek pominiętych, bo komp nie wyrabia.
@belu_p: O jeszcze miałem pytanie przypomniało mi się, na aplikacji DroneRadar są stefy i jak klikam to jest zielone, zolte lub czerwone swiatlo i na lotnisku w białymstoku "krywlany" mam zielone światło na droneradar czy ja mogę tam latać?
@kubenqqqq: wygląda na to, że tak. Ciekawe, najlepiej zadzwoń na nr podany w strefie i zapytaj. Pamiętaj, że DJI Fly ma też strefy i będziesz musiał dodatkowo kliknąć w apce, że ponosisz pełną odpowiedzialność za loty tam itd.