Wpis z mikrobloga

Zawsze chciałem sobie zrobić prawko na "motur", ale jakoś nigdy nie było okazji. Teraz rocznikowo mam 24 lata, troszkę większe finanse, więc stwierdziłem, że to chyba ten rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oto kilka pytań, jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć, to byłbym wdzięczny:

1. Jak wygląda sprawa z kursem? Urodziny mam w maju, więc dopiero wtedy będę mógł zacząć kurs? Jeśli tak to trochę lipa, bo zanim skończę, zdam, wyrobię prawko i kupię moto to się pewnie sezon będzie kończył)
2. Czy jeśli mam prawo jazdy kategorii B to będę mógł skipnąć wykłady z teorii? Szczerze mówiąc nie chce mi się przez 30h słuchać o zasadach ruchu drogowego, skoro już je znam.
3. Czy osoba, która nigdy nie miała styczności z motocyklem może mieć problemy z nauką jazdy od razu na większym sprzęcie? Wiem, że to kwestia indywidualna, jeden się uczy szybciej, drugi wolniej, ale zastanawia mnie fakt czy przez te 20h praktyki da się w miarę na luzie przygotować do egzaminu. (pamiętam, że na pierwszych jazdach samochodem facet mi pokazał jak się biegi zmienia i od razu na miasto pojechaliśmy ( ))

#motocykle
  • 13
@Danzuo:
1. Szkolenie możesz zacząć 3 miesiące przed urodzinami. Egzamin możesz zdać miesiąc przed. Wtedy dostajesz prawko w dniu urodzin.
2. Na wykłady chodzić nie musisz. Ale egzamin zdać musisz bo są dodatkowe pytania specjalistyczne.
3. Jeśli mało jeździłeś na rowerze to mogą być problemy. Jeśli jeździłeś sporo to powinien być luz.
@Danzuo: jeśli chodzi o urodziny to chyba jest tak ze w dniu egzaminu musisz już mieć skończone te 24 lata.

Teori bedziesz sje uczył sam w domu, dostaniesz materiały ze szkółki, chodzi przede wszystkim o pytania dotyczące motocykli. Uciągi przyczepki i jakieś #!$%@?.

W 20h ogarniesz zadania które trzeba wykonać na egzaminie, warto poszukać dobrego instruktora, który oprócz nauki do egzaminu pokaze ci na co zwracać uwagę przy nauce jazdy na
@Danzuo: Byłem w indetycznej sytuacji co ty.
1 i 2. Też mam urodziny w maju więc radzę teorie zdać w wrodzie już w kwietniu, wtedy będziesz mógł wcześniej zacząć kurs. Ja zdałem prawko jakoś pod koniec czerwca więc jeszcze miałem sporo sezonu żeby pośmigać.
3. Też nie miałem wcześniej żadnej styczności. W moim przypadku 20h było aż nad to. Pod koniec nudziła mnie już jazda po placu, ale w sumie to
Czyli wychodzi na to, że jednak muszę czekać grzecznie do maja jak skończę 24 lata, wtedy iść na egzamin teoretyczny i dopiero wtedy zapisać się na kurs?


@Danzuo: masz dwie opcje:
- 3 miesiące przed urodzinami zdać na własną rękę teorię i wtedy iść na kurs i po urodzinach egzamin praktyczny
albo opcja druga
- 3 miesiące przed urodzinami zapisać się na kurs i w dniu urodzin zdać egzamin teoria +
@old_lolek: Jak niby chcesz zdać egzamin 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku, skoro ustawa mówi inaczej? Do tego nie wiem czy nie będzie wymagane zwolnienie PKK przez OSK, bo nie testowałem zdawania teorii bez wizyty w OSK.

@Danzuo: @Aramil: @kanciak12: Kontaktujesz się z OSK, podpisujesz umowę dają Ci namiary na lekarza, wyrabiasz PKK, dostajesz dostęp do bazy z testami, klikasz, OSK zwalnia Ci PKK, zapisujesz się na egzamin,
3. Jeśli mało jeździłeś na rowerze to mogą być problemy. Jeśli jeździłeś sporo to powinien być luz.


@Aramil: A skąd ten pomysł, co to w ogóle ma wspólnego? :D
@Danzuo: byłem w podobnej sytuacji. Jako że od zdania B minęło 13 lat, to postanowiłem i tak odświeżyć sobie teorie, ale poszukałem szkoły, która to ogarnia online. Minus był taki, że robiłem to chyba ze trzy miesiące, ale to już kwestia mojego braku czasu. O ile się nie mylę, to według przepisów, jak nie masz a2, to i tak chyba musisz kilka godzin wyjeździć na mniejszym sprzęcie, tak też było i
@Aramil: A skąd ten pomysł, co to w ogóle ma wspólnego? :D

Hmm, pomyślmy: jednoślad, dwa koła, kąt wyprzedzenia główki ramy, cała mechanika jazdy (minus napęd)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tagan:
@Danzuo: 1-2. Zadzwoń do szkoły nauki jazdy.
3.jeśli nie masz problemu z utrzymaniem równowagi na rowerze przy bardzo małych prędkościach typu 1km/h oraz na co dzień jeździsz samochodem z manualną skrzynią biegów to nie powinieneś mieć większych problemów aby pojeździć motocyklem na placu.
3. Czy osoba, która nigdy nie miała styczności z motocyklem może mieć problemy z nauką jazdy od razu na większym sprzęcie? Wiem, że to kwestia indywidualna, jeden się uczy szybciej, drugi wolniej, ale zastanawia mnie fakt czy przez te 20h praktyki da się w miarę na luzie przygotować do egzaminu. (pamiętam, że na pierwszych jazdach samochodem facet mi pokazał jak się biegi zmienia i od razu na miasto pojechaliśmy (
@KolczyQ: tak - masz rację - 3 miesiące przed urodzinami nie można zdawać egzaminu - mój błąd - 3 miesiące przed urodzinami można rozpocząć kurs...

co do zwolnienia pkk w przypadku zdawania teorii przed kursem to nie ma takiej potrzeby bo decyzję podejmujesz przed jego "zablokowaniem" - albo idziesz na egzamin z teorii i później na kurs - albo idziesz na kurs