Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Mój #ender3 co jakis czas podczas wydruku sam się restartuje, objaw jest taki, ze dysza nagle idzie do góry, wyświetlacz zaczyna wydawać dźwięk „klikania” i następuje restart urządzenia. Wydruk do śmieci bo po restarcie wraca do menu. Na pokładzie Marlin 2.1.2, płyta 4.2.2 z procesorem GD. Jakies porady co robić? Skompilowałem sobie soft z opcja power loss, ale działa tylko połowicznie, tzn. pyta czy wznowić przerwany wydruk, ale jak mu potwierdzę to dantejskie sceny dzieją się na stole, raz dysza jest 3cm nad wydrukiem, a raz ryje dyszą od punktu początkowego.

#druk3d #ender3 #drukarki3d
  • 8
@donkamillo90: nie mam zielonego pojęcia. Temat akurat mi pasował do heheszków, ale za to próba wgrania nowego marlina z tym power loss to takie naklejenie plasterka na złamanie otwarte.

@sirgorn: Przewody sprawdzałem, wszystkie wtyczki tez. Zaciski w zasilaczu dokręcone, thermal runway wyeliminowany bo wcześniej były problemy. Drukowałem kilka elementów z jednego projektu i przy jednym z projektów notorycznie ją wywala, raz na początku, raz po kilku warstwach, raz już przy drukowaniu wypełnienia. Kończą mi sie pomysły, a 15 druków leży i czeka na dokończenie..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@donkamillo90: puść wydruk z octoprint albo że slicera z kompa podpiętego po USB i obserwuj gcode które leci. Powinno rzucić błąd przed śmiercią. Tak to wróżenie z fusów ale pierwszy podejrzany to termostat
@donkamillo90: Miałem podobny problem z Ender 3 . Przyczyną był w moim przypadku zasilacz To że raz zmierzysz napięcie i jest 24V nie oznacza, że cały czas tak jest. U mnie, zwłaszcza przy bardzo dużym poborze prądu, kiedy jednocześnie załączone było grzanie hotendu, stołu, a jednocześnie silniki krokowe zaczynały pracować, dochodziło do losowych spadków napięcia . Wyhaczyłem to w ten sposób, że podłączyłem multimetr na dłużej i w czasie drukowania cały
@kecajek: No to ja mam podobny problem. Tez występuje to losowo, akurat to co chce drukowac wymaga grzania non stop i faktycznie spadki napięcia mogą być. Podłączę multimetr i tez będę obserwował co się dzieje. Dzięki za wskazówkę !