Wpis z mikrobloga

Siema.
Chcemy zacząć ze znajomymi przygodę z narciarstwem. Żadne z nas na nartach nie jeździło, ale uprawiamy różne inne sporty, więc nie jesteśmy ułomni, mamy kondycje i szybko łapiemy nowe rzeczy. Wyjazd raczej pod nauke nart, a nie chodzenia po szlakach itp. Szukam więc porad...

1. gdzie najlepiej na pierwszy, tygodniowy wypad? Najfajniej, żeby w miasteczku coś się działo, żeby były fajne stoki do nauki. Nie robi nam różnicy czy Polska, Czechy czy Słowacja.

2. instruktor do nauki konieczny czy łatwo jest załapać podstawy?

3. jaki sprzęt must have? Domyślam się, że narty, kask itp. da radę wypożyczyć. A co trzeba zakupić przed?
Na czym nie oszczędzać, a na czym można przyżydzić na początek, żeby zobaczyć czy załapiemy zajawke?

z #gory hehe dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#narty i może #podrozujzwykopem ?
  • 19
@FanaticoRosso1910: gdzie to nie wiem. Moim zdaniem trasy w polsce sa zakorkowane i krotkie. Bylem w zakopcu, karpaczu, szklarskiej.
Ja załapałem po 5min i jezdzilem na latwych trasach, poziom sredni juz byl dla mnie troche za szybki i nie ogarnialem.
Fajnie zebys mial sportowe spodnie i kurtkę. W decathlonie masz super duzy wybor w fajnych cenach. I to w sumie tyle, nawet to nie jest jakies super wazne. Jak zalozysz termo
@Tigermass: właśnie obczajam decathlona i też myślałem podobnie. Termo odzieży mam sporo, więc dokupie spodnie i kurtkę, z jakiejś średniej półki i po kilku razach się przesiąde na coś lepszego.
Dzięki!

@SurowyOjciec: No to chyba weźmiemy instruktora. Mimo, że wydaje się to proste do załapania. Dzięki :)
@FanaticoRosso1910: plecak i picie do plecaka. W Szklarskiej porębie jest Puchatek - ale ze względu na brak śniegu zamknięty. 20 km dalej jest Harrachovo czy jakoś tak - i tam trzeba sprawdzić śnieg, ale są łatwe trasy. Parking chyba 20 zł
nie kupujcie tylko wypożyczcie sprzęt. (bez kijków). Na stok lepiej z instruktorem ponieważ są przepuszczani, a Tak 1h poczekasz sobie albo i dłużej. Bardzo uważnie zapnijcie buty:) Pójdzie wam bardzo
@FanaticoRosso1910: na poczatek wezcie narty i idźcie na jakas gore w waszej okolicy jak popada snieg i tak sobie zjezdzajcie , masa frajdy , puch ktory wam zaamortyzuje upadki , na stoku mozna sie na poczatku niezle pooobijac, ale kto co woli
@FanaticoRosso1910: powiem Ci ze ja przy 194 cm - nie dałem rady na nartach raz ze kolana ---> MASAKRA pozycja ugięta cały czas (prawie cały czas) to jest obłęd dla mnie - moim zdaniem ćwiczcie nogi! Buty to druga masakra! trzecia masakra to ceny wyciągów. To jest drogi sport! Czwarta - Deska jest łatwa i prost ma bardziej fajna pozycje do jazdy - problemy z deską są na oblodzonej powierzchni (cieżko
@FanaticoRosso1910: 2. Niby nie jest konieczny, ale myślę że warto wziąć na parę h. Na 2 osoby to nie powinien być majątek, a dużo szybciej się nauczcie.
Ja miałem podobnie, za małolata jeździłem na desce, a przed 30 wymyśliłem narty. Po chyba 3h z instrukcją w Białce pojechałem sobie do Zieleńca że znajomi i było ok.
3. Zasadniczo, przy dobrej pogodzie to tylko rękawiczki i jakieś sportowe ciuchy.
Jakaś sportowa kurtka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FanaticoRosso1910: potrzebujecie kominiarki, odzież termoaktywną, spodnie raczej bym polecal narciarskie lub takie które są nie przemakalne. Bo na początku mozecie wywracac sie co chwila a jak jeszcze bedzie temperatura w okolicach zera to na bank zwykle spodnie wam przemokną

@Primek_1980: wspominal zeby wybrac deske. Ja jezdze na tym i na tym i imo nie ma czegos takiego ze cos jest latwiejsze a to drugie trudniejsze. Imo jezeli nigdy nie obcowales
@FanaticoRosso1910: narty są easy to learn hard to master, ja jeżdżę na dwóch deskach bo się dużo szybciej #!$%@? niż na jednej ( ͡° ͜ʖ ͡°).

ad.1
jak was stać to jedźcie sobie gdzieś najbliżej w Alpy - dużo szersze trasy niż gdziekolwiek u nas, więc dużo bezpieczniej się uczyć. Jak nie jesteście jacyś turbo starzy to jedźcie na najtańszy wyjazd z jakimś taksidi, snowshow gdzie zawsze
@FanaticoRosso1910 jako instruktor z Zieleńca z prawie 30letnim stażem: nie ma się co zastanawiać nad chociaż pierwszymi godzinami z instruktorem. Zaczniesz z asekuracją, nauczysz się dobrych nawyków/techniki co przełoży się, że będziesz potem jeździł bezpieczniej, ładniej i mniej się będziesz męczył. To tak w dużym skrócie
@FanaticoRosso1910: to jest chyba tak - ze dla jednego narty/deska pójdzie się nauczyć w 5 minut i będzie śmigał
a dla drugiemu i 3 dni nie pomogą. Jedni lubią narty inni lubią deskę - ja wybrałem deskę ze względu na mniejsze obciążenia na kolana - pozycja w jeździe jest inna, Narty dla mnie mają nienaturalną pozycję w jeździe, jeśli masz silne nogi nie odczujesz tego lub odczujesz po paru zjazdach (jednym,
Narty dla mnie mają nienaturalną pozycję w jeździe


@FanaticoRosso1910 @Primek_1980: narty mają jak najbardziej naturalną pozycję i na pewno bardziej naturalną niz deska i na pewno łatwiej na nich stać bo mają dwa punkty podparcia i mniej się męczysz niż na desce
btw na obu sprzętach polecam instruktora bo na obu sprzętach bez odpowiedniej techniki będziecie się meczyć