Wpis z mikrobloga

@Krupier: mordo, to wszystko zależy od tego ile ktoś zarabia. Jak ktoś zarabia 50k brutto miesięcznie to oczywistym jest, że będzie miał na kupce więcej. Jak ktoś zarabia mniej - to mniej. Ja założyłem 10k brutto (co umówmy się - w skali całej Polski to dobre zarobki). Nie doliczałem własnych wpłat (bo to mój hajs).

Tutaj ministejk tak naprawdę jest 7.3k do przodu (w perspektywie ~40 miesięcy xD), bo jego własne
mordo, to wszystko zależy od tego ile ktoś zarabia. Jak ktoś zarabia 50k brutto miesięcznie to oczywistym jest, że będzie miał na kupce więcej. Jak ktoś zarabia mniej - to mniej. Ja założyłem 10k brutto (co umówmy się - w skali całej Polski to dobre zarobki). Nie doliczałem własnych wpłat (bo to mój hajs).


@haha123: no toć przecież ci wczoraj o tym mówiłem. XD

Tutaj ministejk tak naprawdę jest 7.3k do
człowiek nawet nie czuje, że mu coś ubywa z pensji,


@mistejk: a inflacja rośnie, pieniądze z powietrza się nie biorą. Te wszystkie składowe spowodują że na 50% się nie skończy.
@mistejk: prawda, zarąbista sprawa. Wszyscy spaleni przez OFE i nikt tego ruszać nie chce. Ja wypłaciłem sobie w listopadzie to kupiłem odkurzacz i telefon. A potem stwierdziłem, że w sumie to niech mi się odkłada na wkład własny na kolejne mieszkanie/dom (wtedy nie traci się też dodatków od państwa, tyle że trzeba to "oddać").
Ktoś tu wspomniał że ppe lepsze- jeszcze-jak.jpg
Miałem u jednego z pracodawców, ale niestety krótko. Niemniej byłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Szczerbas: @KrowkaAtomowka: dokładnie! O ppk dowiedziałem się tydzień temu, gdy obecny pracodawca wysłał tam moje pieniądze, okazało się, że miałem tam już rachunek (stara firma) i mi się uzbierało 1500 zł na waciki więc pojechałem do oddziału pzu (ttam mam rachunek) by wypłacić te pieniądze (bo nie mam dostępu do swojego rachunku ppk PZU). Minął tydzień, pieniędzy nadal nie mam xD w PZU to oni nawet bardzo nie wiedzieli jak
@KrowkaAtomowka najlepsze jest to że fundusze ppk głównie kupują obligacje panstwowe, czyli stworzyli taki perpetum mobile do finansowania budżetu. Jak PiS wygra wybory i się postara to budżet w końcu pierdyknie, będziemy mieć Argentyna 2.0 (tylko bez mistrzostwa w piłce kopanej) to wypłacisz sobie te kasę i pójdziesz na gofra, na tyle wystarczy. Obym się mylił
@mistejk: Ja traktuję PPK jako taki fundusz na czarną godzinę. Nie zauważam tego że mi znika z pensji taka kwota, a i pracodawca coś tam dorzuci. Jak będę potrzebował to wypłacę szybciej, jak nie to będą sobie tam leżały i czekały, chociaż do emerytury mi daleko ¯_(ツ)_/¯