Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić sobie jakiegoś sportwatcha do używania podczas jazdy na rowerze, ale też aby pełnił rolę daily. W oko wpadł mi Garmin Enduro i tak się zastanawiam, czy mapy i wifi są mi potrzebne.. Dotychczas zawsze wiedziałem, gdzie jechałem, a gdy mapy były potrzebne to odpalałem po prostu OsmAnd+. Znajdą się tutaj użytkownicy tego sprzętu? Jaka jest trwałość tego materiałowego paska? Można z nim chodzić na basen?

#garmin #smartwatch
Pobierz grap32 - Chciałem kupić sobie jakiegoś sportwatcha do używania podczas jazdy na rower...
źródło: comment_1673873425MvW93AcKYDsSxZsA9MDx3R.jpg
  • 11
@grap32: Nie wiem jak enduro, mam instinct 2 solar tactical i to jest good shit polecam. Na Garminie się nie przejedziesz odradzam inne zabawki i świecidełka albo Garmin albo Suunto.
Wcześniej miałem Casio GBR1000H, Samsung Watcha, Apple Watcha i Garmin dopiero jest wymiataczem chyba najważniejsza jest bateria. Jak coś trzyma na baterii 30/40 dni bez ładowania i na GPSie 36h to jest dobrym szajsem inaczej to rzucisz w kąt bo nie
@grap32: Endruo jesli dorawlbys go w dobrej cenie ~1500zl to ciekawy zegarek, niestety troche uposledzony.
Z niewiadomo jakich powodow, garmin wykastrowal go z map, pomijam wifi i muzyke jako malo przydatne targetowi.

Cytuja klasyka: jest tylko jeden powod dla ktorego kupuje sie enduro, jesli komus zalezy na czasie pracy przy uprawianiu aktywnosci, liczonym dniami a nie godzinami.
No drugi, to ewentualnie komus moze sie wizualnie podobac, ale to juz inny temat.
@bramborak: widziałem tego instincta 2 u kolegi na nadgarstku i nie przemawia do mnie ten monochromatyczny wyświetlacz. Funkcjonalności, pomiary itp super, ale tego ekranu nie zdzierżę...

@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: no właśnie mam wątpliwości, czy te mapy są mi tak potrzebne skoro zawsze mam telefon przy sobie.

@PurpleHaze: czytałem trochę o tym zegarku na reddicie, na którym stwierdzono, że w Enduro położono nacisk na energooszczędny SoC, który ponoć z renderowaniem map nie
@grap32: Wiesz co MIP można lubić bądź nie ale ja właśnie mam go na rower po śladzie nawiguje (można wgrywać mapy) wiadomości normalnie przychodzą cały tekst da się czytać ma milion funkcji, których nie używam ale dzięki solarce latem trzyma 40 dni bez ładowania dla mnie na rower i w góry nie ma lepszego wyboru.
Szwagier z kolei ma Fenixa 6x coś al'a enduro przynajmniej wyświetlacz podobny no i mapki ma
@mirekwirek: @PurpleHaze @nie_lubie_nowego_odtwarzacza @bramborak: a więc Panowie (nie wiem czy dostaniecie w ogóle powiadomienie). Przymierzałem dzisiaj Fenixa 6X Pro oraz Epica gen 2, które w takim samym rozmiarze co Enduro i muszę stwierdzić, że niezbyt mi pasuje. Średnica koperty jest akceptowalna, natomiast są one strasznie wysokie i przez to ich kształt mi w ogóle nie leży. Miałem też w lapach Garmina Fenixa 6 pro, rozmiar w sam raz i chyba
Garmina Fenixa 6 pro


@grap32: Dobry wybór mireczku. Generalnie na Garminie się nie przejedziesz sam eksperymentował ale w końcu w ciemno zamówiłem i od roku z ręki nie chodzi (nie pro ale instinc 2) ale cała reszta to samo.