Wpis z mikrobloga

122/1000 #1000filmow - PLAKATY --- INDEX

Contact - Kontakt

Ludzkość odbiera sygnały z kosmosu. Naukowcom, udaje się rozszyfrować sygnał. Film opowiada historię Pani doktor, która odkrywa obcy sygnał i walczy o poznanie prawdy. Film przedstawia też bardzo ciekawe podejście odnośnie kontaktu z obcymi przez naukę i religię. Obraz jest luźno oparty o książkę Carla Sagana.

Reżyseria: Robert Zemeckis: Cast Away, Powrót do Przeszłości, Beowulf
S-F, Tajemnica
IMDb: 7.5/10
https://www.imdb.com/title/tt0118884/
https://upflix.pl/film/zobacz/contact-1997

Pozdrowienia dla @cyconiusz :), wiem, że czekałeś.
Pobierz
źródło: comment_1673872925eyyiv12NkoW2Wp31cXrStf.jpg
  • 31
@WLADCA_MALP: dobry film, podobało mi się to że nie chcieli jej dopuścić do kontaktu z obcymi bo była ateistką. Kościół miesza jak zwykle tam gdzie nie powinien mieć nic do powiedzenia.
@Mar3czek: omijam filmweb, jako tako IMDb a tam:
Contact: 7,5 - 278K
Cube: 7,2 - 234K
Crash: 6,4 - 62K
( ͡° ͜ʖ ͡°) - pamiętaj, to SUBIEKTYWNA lista, ale potrafię ją obronić :) Poza tym ciesz się na filmy, których nie znasz a nie, że brakuje tych co znasz :) - na to drugie będzie miejsce na końcu :)
@Mar3czek: U mnie lista oczekujących filmów jest max dwucyfrowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeważnie od 6 do 20 filmów. Ostatnio poległem na pierwszym akcie W Trójkącie i przełączyłem na coś innego a okazuje się, że drugi i trzeci akt są fajne.
@WLADCA_MALP: Byłam na tym w kinie jako nastolatka i mocno zapadł mi w pamięć. Powtórka na małym ekranie tylko moją opinię potwierdziła - może ma trochę dziur logicznych, ale i tak to wciąż bardzo dobry film, z klimatem.