Wpis z mikrobloga

#budowadomu

wstępnie mamy wybrany projekt ale chcemy trochę przeróbek wiec go nie kupujemy tylko chcielibyśmy udać się do architekta
i mam pytanie czy ma jakieś znaczenie do jakiego architekta pójdę? kiedyś gdzieś czytałem, ze warto iść do takiego co ma od razu uprawnienia kierownika budowy, co mi to da co zyskam jeśli znajdę takiego?
czy jest jeszcze coś na co zwracać uwagę przy wyborze architekta?
  • 5
ze warto iść do takiego co ma od razu uprawnienia kierownika budowy,


@duszek360: no ja bym raczej omijał, bo w razie problemów będą zamiatane pod dywan.

Wszyscy powinni być od siebie niezależni. Architekt od kierownika, kierownik od wykonawców. Wtedy masz najmniejsze szanse na wpadkę na budowie bo nikt nie będzie krył dupy sobie.
@duszek360: od siebie polecam znaleźć architekta z tego samego powiatu co będziesz się budować. Powinien znać już ludzi w urzędach przez co szybko i bezproblemowo załatwi wszystkie formalności.
@duszek360: Pomieszały mi się osoby, więc napiszę raz jeszcze. Moim zdaniem lepiej znaleźć osobnego gościa, który zajmuje się kierowaniem budową. Architekci bywają zarobieni. Architekt mojego projektu po rozpoczęciu budowy od razu napisał, że on nie ma czasu przez następny rok na cokolwiek, więc nawet się nie zgłaszałem do niego z pytaniami. Szukaj kierownika z okolicy żeby miał blisko i był w stanie podjechać na budowę i takiego, który odbiera telefony. Do