Wpis z mikrobloga

Mireczki, budowa domu coraz bardziej realna. Zaczęliśmy z niebieskim wybierać projekt.
Ten który nam się najbardziej podoba ma jakiem 80m tarasu. Dla mnie to żaden minus, działka jest niewielka 10ar, myśle że jakoś się tą dodatkową przestrzeń zagospodaruje. Niebieski jest przekonany, że nie będziemy go używać i mnóstwo pieniędzy (Ok 100k) pójdzie na marne.
Ma ktoś taki duży taras w domu? Użytkujecie czy faktycznie jest to zbędne?
#budownictwo #budowadomu #pieniadze #architektura
  • 23
@Lala-Sassy: to zależy od Waszego stylu życia. są tacy którzy nie wyjdą na zewnątrz, a są tacy którzy będą tam siedzieć non stop.
generalnie to jeszcze fajnie by było, gdyby była opcja nakrycia tego jakimś żaglem, bo w lato jak będziesz chciała imprezę zrobić, to ludzie będą niezadowoleni, bo słońce będzie cały czas świecić (zakładam, że taraz od poludniowej lub zachodniej strony)
@Lala-Sassy: Nie mam domu ale się wypowiem. Czy ten taras jest zadaszony? Czemu to taki duży koszt? Osobiście raczej bym nie używał, a jak już to wolałbym taką ogrodową altankę z daszkiem. Jak to jest niezadaszone to w ogóle nie wiem jaki w tym sens.
@Lala-Sassy: tak, mam ok 60m z zadaszeniem, strona zachodnia a wiec sa tez zasłony i krtatka. Stół, meble wypoczynkowe, grill, leżaczki. Lux. Najlepsze miejsce w całym domu od maja do polowy września. Śpiew ptaków, dużo roślin, zona ogarnia dużo kwiatów w donice. To jest salon letni. Miejsce gdzie jemy z dziecmi snadania, z znajmomymi kolacje a w miedzczasie okno do salonu jest otwearte non stop. Przedluzenie salonu.

- koniecznie zadaszenie (nie
@HlHl: Ciężko powiedzieć jak się nigdy nie miało takiego tarasu. Wyobrażam sobie ze będę używać, ale faktycznie jest tez ogród. Sama nie wiem dlatego@pytam o opinie
@DzonySiara: tak

@Zefir_Zdobywca: do stanu deweloperskiego 1.2mln

@strikingsurface: tak, właśnie chciałabym żagiel, parasole, leżaczki
@Bad_Wolf: mogę wprowadzić zmiany do projektu albo wybrać inny projekt

@4833478: bez zadaszenia ale byłyby tam parasole lub żagiel. Taki jest koszt no co mam Ci
Taki jest koszt no co mam Ci powiedzieć


@Lala-Sassy: Możesz nic nie mówić tylko wycenić niezależnie budowę takiego tarasu i jeśli się okaże, że można go zrobić za 1/3 tej ceny to wywal go z projektu a potem dobuduj taniej jak dom już będzie.
@Bad_Wolf czyli chcesz #!$%@? 100k na taras na którym nie wiesz co będziesz robić i pytasz innych co na takim tarasie można robić żeby mieć argument w dyskusji nie niebieskim.
Szkoda mi trochę twojego chłopa
U nas ten taras byłby na piętrze.. na poziomie ogrodu będzie tarasola i stół/ grill ale na pietrze miałby być taras z leżaczkami


@Lala-Sassy: ja mam ok 20-30m i stoi pusty taras na pietrze. Mamy plan zrobić tak Oranżerię, wstawić kozę i zrobić taras całoroczny. Ale to plan.

Tak więc na pietrze się nie wypowiem, bo my tego nie ogarnęliśmy jeszcze by było użyteczne.
Ma ktoś taki duży taras w domu? Użytkujecie czy faktycznie jest to zbędne?


@Lala-Sassy: mam dość spory taras i nie wyobrażam sobie go nie mieć, tam się jada posiłki, tam się siedzi/lezy, tam się organizuje grilla ze znajomymi. Pytanie, czy faktycznie potrzebujesz tarasu 80m2. Mój taras ma niecałe 40m2 i jest ok, 80m2 to przegięcie.
@Lala-Sassy: Zawsze możecie zrobić taras ziemny i wysypać go żwirem. Wyjdzie o wiele taniej. Utwardzić możecie jego część (w praktyce to co na budowie i tak niekoniecznie zgadza się z tym, co w projekcie, większość ludzi odpuszcza taras, bo wybiera, że jednak woli mieć ocieplenie i kocioł grzewczy najpierw). ;)
@4833478: Tak się nie da. Taras jest na garażu 50m + około 30m wystaje i tworzy na parterze zadaszoną przestrzeń. Ewentualnie te 30m możemy uciąć ale to co nad garażem musi zostać, albo bierzemy inny projekt.

@4833478: sam dom 185m i garaż 50m. Do tego tarasy na gorze i na dole.
@HlHl: mój chłop nie narzeka. Tak rozmawiamy o swoich oczekiwaniach co w tym złego. Jesteśmy na etapie podejmowania
@4833478: Drogi projekt, to wysoki dom, dużo stali, na całości oświetlenie ledowe, pompa ciepła, rekuperacja. Dodatkowo całkowita powierzchnia zabudowy to ponad 400m (czyli właśnie wliczając tarasy), same okna 200k.. także trochę to kosztuje.