Wpis z mikrobloga

Jeśli jadę na wprost na egzaminie, a na skrzyżowaniu pasy są oznaczone tak jak na zdjęciu i mam możliwość zajęcia dowolnego, to powinienem zająć pas środkowy czy prawy? Teoretycznie powinno się jechać jak najbliższej prawej krawędzi, jednak mogą nas hamować auta które będą skręcać w prawo, a jadąc środkowym już nie ma tego problemu, tylko nie będzie to wtedy jazda przy prawej krawędzi jezdni. Więc który zająć żeby było jak najbardziej poprawnie?
Pobierz Averoeees - Jeśli jadę na wprost na egzaminie, a na skrzyżowaniu pasy są oznaczone ta...
źródło: comment_1673862702ieqY2UNM6HOIKdHXtX2wBz.jpg
  • 40
@Averoeees: Jeśli na środkowym pasie jest o wiele mniej aut, to tam bym się ustawił. W przeciwnym wypadku zająłbym prawy pas. Ale generalnie na egzaminie im mniej razy zmienisz pas tym lepiej, przynajmniej egzaminator nie wpadnie na pomysł, że komuś "zajechałeś".
@Averoeees: Jeżeli się nie mylę to takie znaki są najczęściej jak za skrzyżowaniem jest przystanek autobusowy. Więc jeżeli chciałbyś w takiej sytuacji jechać prawym pasem to musiałbyś wjechać na przystanek (pas z przystankiem w zasadzie) i potem zmienić na lewy pas, bo prawy się kończy. Ale jak nie ma przystanku to lepiej tym prawym, jako że masz elkę na dachu to lepiej jechać pasem wolniejszym ( ͡° ͜ʖ ͡
@thorgoth: Bzdura. Zajmujesz prawy pas. Szczególnie na egzaminie. Jak zostaniesz na światłach, bo zmieni się na czerwone to nawet lepiej. Na egzaminie "gra się na czas", dodatkowo w tej sytuacji jedynym prawidłowym podejściem jest zajęcie pasu najbliżej prawej krawędzi umożliwiającego jazdę prosto.
@ShinpuTokubetsu: ja nie widze powodu aby nie reagować na sytuacje na drodze, nawet na egzaminie. Poza tym 2 pasy w mieście to nie to samo co 2 pasy na autostradzie.
Domyślnie prawy ale jak jest zapchany to co stoi na przeszkodzie żeby ustawić sie na pustym lewym?

Jeżeli masz racje i egzaminator potraktuje zajęcie pustego lewego jako błąd to znaczy że ten egzamin jest jeszcze bardziej o kant dupy niż sądziłem.
@Averoeees: na egzaminie zajmuj pas prawy. Po egzaminie zajmuj środkowy, szczególnie, gdy zapala się czerwone światło, a prawy jest pusty lub zajęty przez skręcających w prawo.

Nie ma sensu podkładać się na egzaminie.
@Averoeees: jak egzamin to nie jedziesz tylko tasiasz sobie 42km/h taś taś. I jak jest takie skrzyżowanie to obowiązkowo prawy i tak stać ze 4 fale zielonego. Czas działa na twoja korzyść. Jak tak pani o kulach jest 300m od przejścia dla pierwszych i dojdzie za 3 min to tez zwalniasz, bo boisz się ze wbiegnie pod samochód.
Jeżeli się nie mylę to takie znaki są najczęściej jak za skrzyżowaniem jest przystanek autobusowy.


@yourgrandma: nie mam pojęcia skąd to wytrzasnąłeś, takich znaków w mieście jest mnóstwo, są kompletnie nie zależne od przystanków autobusowych.

@Averoeees: jak wszyscy wyżej prawy. Jedyna sytuacja na środkowy gdy egzaminator powie Ci od razu coś w stylu "na tym skrzyżowaniu prosto, a potem w lewo przy pierwszej możliwej okazji" i wiesz, że tuż za