Wpis z mikrobloga

@Tiab lepiej dać za dużo niż za mało. Jak dąż za dużo to ja tylko wyciśnie na zewnątrz, jak za mało to temp gorsze bo może się nie rozejść wystarczająco mocno.

A czy warto to zależy jaką dostaniesz. Pomiędzy "normalnymi" są nieznaczące różnice, natomiast jest parę gówien na rynku gdzie różnice już są znancze.
@Tiab ja jak składałem procka to przypomniałem sobie ze kupiłem również pastę dopiero jak już miałem wszystko złożone. Te co dali mi razem z prockiem czy chłodzeniem w zupełności u mnie wystarcza
@Tiab: @Tiab: niektore chlodzenia maja paste juz zaaplikowana, w niektorych jest tubka, mozesz zamowic jakas tubke na zapas na przyklad artcica.
Ja bym wyciskal duze ziarno grochu, nie ma co sie spuszczac nad aplikacja pasty, byle nie dac za malo, mozna dac troche za duzo, byle nie tyle aby az sie wylwalo.
Tu masz nagranie gamers nexus, problem jest jak opisalem gdy wycisniesz za malo albo zacznie ci sie wylewac
@krzywy_kanister: @Rkschuwdu: @gomjeden: @niepowtarzalny-dwa: @10129: @niepowtarzalny-dwa: Dziękuje za rady, w paczce z chłodzeniem była pasta więc obyło się bez wizyty w sklepie.

Niestety obawiam się czy wszystko dobrze, wydawało mi się, że skoro chodzi o chłodzenie to ta pasta powinna byc na miejscach gdzie to wsystko się łączy i pewnie robi ciepło czyli na tych kolcach.
Teraz widze, że w internecie wszyscy kładą na tym srebrnym
@Tiab: jakich kolcach? pasta ma byc miedzy płytką procesora na wierzchu a płytką radiatora. pasta nie powinna dostawac sie w ogole pod procesor, na poczatku nagrania to jest zart, obejrzyj film do konca.
ogladaj jak oni to robia, jak polozysz ziarno grochu czy jakis wzorek płyta od radiatora chlodzenia po prostu spłaszczy paste, tworzac cienka warstwe ktora wypelni nierownosci w jednej i drugiej powierzechni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tiab: jeżeli nałożyłas pastę na piny procesora to pod żadnym pozorem nie wkładaj go ani tym bardziej nie włączaj. Bardzo dokładnie wyczyść wszystko. Musisz bardzo uważać by nie złamać nóżek. Możesz użyć do tego spirytusu albo w wódki jak nie masz, szybciej odparuje
trolujesz, prawda?


@10129: Nie, po prostu lepiej się upewnić.

pasta ma byc miedzy


@krzywy_kanister: jest między ale chyba nie tym co trzeba ;/

jeżeli nałożyłas pastę na piny procesora to pod żadnym pozorem nie wkładaj go ani tym bardziej nie włączaj. Bardzo dokładnie wyczyść wszystko. Musisz bardzo uważać by nie złamać nóżek. Możesz użyć do tego spirytusu albo w wódki jak nie masz, szybciej odparuje


@niepowtarzalny-dwa: Dziekuje.
@Tiab: Pasty nie daje się na "kolce", pod żadnym pozorem. Tamten GIF to taki trolling ludzi którzy się na tym nie znają. To tak jakby wysmarować wtyczkę kabla USB pastą do zębów a potem wpinać to w smartfona. Pastę dajesz na zamontowany procesor, na ten płaski kawałek metalu żeby przyłożyć do tego chłodzenie. I też ważna rzecz, nie dokręcać tego chłodzenia na chama bo to gwarancja #!$%@? sobie wszystkiego. Dokręcić tak