Wpis z mikrobloga

Był pewien okres, w którym to coraz bardziej skłaniałem się ku prawdziwości hipotezy wieloświatów, błądzić jest rzeczą ludzką, a ja jestem głupi i jestem tego świadomy, mam dowody zaprzeczające tej hipotezie, a co za tym idzie dowody potwierdzające że w którymś momencie prawa mechaniki kwantowej się załamują i do głosu dochodzą prawa Newtona i w tym aspekcie zgadza się ze mną Roger Penrose
#f1
  • 8
@showmeyourpotatoes:
Jestem ciekaw czy tę granicę między mechaniką kwantową a mechaniką klasyczną da się "zmierzyć", czy to działa bardziej jak gradient atmosfery. I tu kolejny problem, bo wykonując pomiary na systemach kwantowych będziemy wpływać na ich stan, co być może sprawi że dokładna granica nam umknie. Ehh i dlatego wolę starą, dobrą mechanikę płynów przy nalewaniu burbonu do szklanki, niech się tam fizycy teoretyczni sami jebią z cząstkami subatomowymi ( ͡
@Destroid: wykonjemy teleportację kwantową za pomocą stanów splątanych od lat ale problemem i w tym przypadku jest wielkość danego obiektu, inna sprawa - uważam że nawet jeśli mechanika kwantowa działa w każdej skali to nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie się tego dowiedzieć
@Destroid: jeśli usiądziemy przy stole na przeciwko siebie i na tym stole będzie stała butelka, ty zamkniesz oczy i ja się na nią spojrzę to:
- dla mnie butelka jest tylko w tym jednym miejscu
- dla ciebie w tym momencie butelka może być w wielu miejscach na raz bo na nią nie patrzysz
- wiesz że butelka cały czas tu była bo ha ci powiedziałem
Jeśli ja zamknę oczy a