Wpis z mikrobloga

Używacie Skrótów (Shortcuts) na ipadzie/iphonie? Z jednej strony chciałbym tego używać, bo lubie takie rzeczy ale z drugiej nie mam pojęcia do czego może się to przydać XD Na reddicie jest niby pełno przykładów, ale po co mi dodawanie tekstu na obrazek czy odpalania minutnika na 2 minuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iphone #apple #ipad
  • 15
@uytx: jeszcze żeby najwygodniejsze automatyzacje - czyli oparte o geolokalizację, nie pytały jak głupie czy się uruchomić to byłoby fajnie.

Niespecjalnie, próbowałem sobie zrobić jakąś do auta na przykład - ale zanim siri zatrybi o co mi chodzi, to ja już jestem za osiedlem. Do tego czasem zrozumie coś na opak i krzycz teraz do niej komendę 3 razy.
@uytx @Nie_znany: Ja mam zrobione tak, ze po podłączeniu do CarPlay włącza transmisje danych, uruchamia się konkretna playlista w Apple Music + miesza utwory. Mam kolejne do wl/wył oszczędzania energii o określonej godzinie
@uytx: automatyzacja ktora wlacza oszczedzanie energi przy danym poziomie baterii, wylacza po podlaczeniu telefonu do ladowarki.
Dodatkowo skrot "droga do domu" i wrzucona jako ikonka do folderu z nawigacja, poprostu zamiast wybierac dom to klikam ta ikonke.
@kermirz: Też zrobiłem z baterią, ale wyłączam oszczędzanie jak bateria przekroczy 50%. Fajny skrót zrobiłem też sobie z wyszukiwaniem komunikacji miejskiej do pracy/domu - nieważne gdzie jestem odpali mapę, wyznaczy trasę i ustawi środek transportu jako komunikacja. Zastąpiło mi to jakdojadę w 90% przypadków.
@uytx: akurat nie jezdze komunikacja wiec nie wiedzialem ze jest taka funkcjonalnosc w mapach ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Ogolnie jak wyzej, kiedys bawilem sie w zrobienie automatyzacji na podstawie lokalizacji, ale to nie dziala, probowalem znalezc jakies obejscia itp i pozniej odpuscilem. Szkoda bo wtedy by czlowiek mogl uzywac troche wiecej tego.
@uytx: jak wyżej ktoś napisał, tylko powiadomienie o stanie baterii, <40% i >80%. Próbowałem jakieś inne rzeczy, ale nie widzę dla siebie innego zastosowania w tym. Próbowałem jeszcze automatyzacji z lokalizacją, ale że trzeba to ręcznie klikać i potwierdzać włączenie, to straciło to dla mnie jakikolwiek sens.