Wpis z mikrobloga

Szukam stomatologa w #poznan
Zawsze jeździłem na barwicką 14b do Dr Kwiatka lub Kordusa, ale cały czas wypadają mi te same plomby co 2-3 miesiące i uważam, że to strata czasu.
Aktualnie rusza mi się plomba ale, nie może odpaść bo klinuje się między zębami i w międzyczasie wbija mi się w dziąsło i #!$%@?. Mam wszystkie zęby i nie planuję się żadnego pozbywać. Nie wiem, może to problematyczny ząb czy coś ale jeżeli tak to mogliby mi o tym powiedzieć i zaproponować inne rozwiązanie niż plomba, a wciąż naprawiają i co chwile sytuacja się powtarza. Swoje już w życiu wycierpiałem u dentystów i chciałbym mieć spokój i jeździć tylko na kontrole, bo aktualnie wypadają mi regularnie dwie plomby...
Zależy mi aby stomatolog był dobry, ale też abym nie zapłacił 2000 za jeden ząb, CHYBA że byłoby to konieczne jakaś korona czy co tam się zakłada xD (nie wiem bo nigdy nie miałem nic poza plombami)
#stomatologia #stomatolog #zdrowie
  • 11
@YEPs: Zazwyczaj czeka się około tygodnia. Ale jak coś pilnego to dzwonią jak ktoś nie przyjdzie i wciskają w kolejkę. Korzystałem już z usług 3 specjalistek i jestem zadowolony (wyrwanie 8 zajmuje im 15 minut, z czego połowa czasu to czekanie na znieczulenie [czas liczony od wejścia do wyjścia od nich :D ])
@YEPs: ja tam bym poszedl na reklamacje jak wypada po tak krotkim czasie, pewnie cos tam #!$%@?, moze trzeba na nowo dziure rozwiercic czy cos zeby lepiej sie trzymalo i bedzie git
@YEPs:

ale cały czas wypadają mi te same plomby co 2-3 miesiące i uważam, że to strata czasu.


A to nie reklamowałeś tego? A to wypada ciągle z jednego czy z kilku zębów? Poszukałabym w takim przypadku jakichś przeszkód zgryzowych (jeżeli oczywiście wypełnienie było dobrze robione, czyli m.in. w koferdamie).
@SkrytyZolw: reklamowałem, wszystko poprawiają bez problemu, ale sytuacja cały czas się powtarza, nie miałem nigdy nic robionego w koferdamie, stare plomby robione gdzie indziej się trzymają, a te regularnie wypadają
@YEPs: Hm... doszukiwalabym się przyczyny w braku koferdamu i może jakimś problemie w zgryzie (węzeł urazowy). A nie tłumaczyli czemu tak się dzieje?

No nic, może faktycznie gdzie indziej rozwiążą Twój problem. Ale to w Poznaniu wysyłałam Mirków właśnie do Kwiatka. Ewentualnie jeśli pieniądze nie są problemem, to możesz pójść do Stankowskich Białach (prowadzą szkolenia dla dentystów), tam na pewno będzie dobrze. Choć absurdalnie drogo xD
@SkrytyZolw: Kwiatek = tanio i szybko, ale nigdy w życiu nie miałem robionego rentgenu, jak mu mówiłem że mnie boli jakiś ząb gdzie dopiero robił plombę to mi nie wierzył, powiedział że wszystko jest ok, poszedłem tego samego dnia do drugiego dentysty który też tam przyjmuje (Kordus) rozwiercił mi tę plombę i powiedział że coś było jednak nie tak.
Fajnie, że jest tanio ale jak z jakiegoś powodu na danym zębie
@YEPs:

Kwiatek = tanio i szybko, ale nigdy w życiu nie miałem robionego rentgenu


To dobrze wiedzieć, bo w teorii prezentują się bardzo dobrze.

Masz rację, coś jest nie tak i nie powinno tak być. Ale no poza Stankowskimi nie kojarzę nikogo godnego polecenia. Może można zrobić zwykłe wypełnienie, tylko trzeba je lepiej dopasować/lepiej wymodelować/nadać inny kształt ubytkowi. Na pewno musi to być wykonane w koferdamie, bo to znacząco zwiększa jakość
@SkrytyZolw: w teorii prezentują się bardzo dobrze masz na myśli dobrylekarz.pl? bo ocena na google to 3,8 (po wpisaniu Flosdent (dawne Certus Dent) - Stomatologia Grzegorz Kwiatek
Barwicka 14a, Poznań) byłem i z wszystkimi komentarzami się zgodzę, doktor przyjmuje po 2 pacjentów (laryngolog i stomatolog) i wszystkie wizyty to 5 min