Wpis z mikrobloga

Dzikie wysypiska i zwożenie do Polski odpadów z całej Europy jest dla zarządu. Dla areczka zostaje skanowanie kodu QR i weryfikacja dwuetapowa, żeby wyrzucić śmieci do kosza.

Inteligentne śmietniki będą mogły przypisać ilość i rodzaj generowanych śmieci do określonego lokalu, a zarządcy i sortownie będą mialy realną wiedze o rodzaju odpadów. Oddawane odpady poddawane są dwustopniowej weryfikacji, dzięki której u źródła można zbadać poprawność deklarowanych segregacji. System pozwala więc nie tylko kontrolować na bieżąco masę wytwarzanych odpadów z podziałem na frakcję, ale i likwiduje anonimowość oraz zbiorową odpowiedzialność, przez co skutecznie motywuje do prawidłowego sortowania odpadów. Mieszkańcy Rumi, objęci programem, otrzymają komplet spersonalizowanych naklejek z kodami kreskowymi (QR) przyporządkowanymi dla każdego lokalu i rodzaju odpadów. Na wypełniony posegregowanymi śmieciami worek trzeba będzie nanieść odpowiednią naklejkę, a później zeskanować ją przy pojemniku. Jeśli naklejka nie będzie pasować do konkretnego kosza z odpadami, ten nie podniesie swojej klapy.


W następnej wersji będzie KYC ze skanem dowodu osobistego i rozpoznawanie twarzy żeby otworzyć kubeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpodludzi #libertarianizm #nwo #inwigilacja
źródło: comment_1673807609CD1SNvgnraSGpvi1WYFf7G.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Bodzias1844: to wtedy założą kamery i będą łapać wyrzucających. A skończy się tak, że w rowie albo w lesie żadna maszyna nic nie będzie skanować i tam będą śmieci (°°
U mnie na osiedlu te śmietniki działają już od ponad roku,są na nie ustawione kamery,z kodami QR nie ma problemu,problem zalegających śmieci jedynie zależy od organizacji pracy punktu zbiórki odpadów komunalnych,mają monitorowane zapełnienie tych śmietników.
CzarnyOwiec: Przypominam że lasy od jakiegoś czasu są państwowe, więc i tam mogą założyć kamery. Zwłaszcza że lasy i wsie powoli też się modernizują