Wpis z mikrobloga

Hej, przymierzam się do zakupu zegarka garmin i w głównej mierze chce z niego korzystać na siłowni oraz jako nawigacja rowerowa.
Czy ktoś używa swojego zegarka jako nawigacja rowerowa w terenie? Jak jest z prędkością wskazywania zmiany kierunku oraz czytelnością?
Uprzedzając odpowiedzi: nie, nie chce kupować specjalnie oddzielnie nawigacji rowerowej oraz zegarka, bo na mają ilość jazdy po prostu szkoda mi kasy na oddzielny komputerek na rower.
#garmin
  • 6
@Hector: Zegarek nawet jako nawigacja przy pieszych wędrówkach mnie wkurzał. Nic nie widać. Jak wytyczysz sobie GPXa i za bardzo się od niego oddalisz to będzie krzyczał. Na rowerze nie udało mi się nigdy nie pomylić trasy. Jak już się myliłem to z reguły i tak trzeba było się zatrzymać, żeby ogarnąć gdzie dokładnie jechać. Do krótkich wycieczek wolałem mieć uchwyt na telefon zamontowany na kierownicy i odpaloną jakaś apką z
@Hector: Zdarza mi sie używać fenixa 6 na rowerze. Nie mam problemu z odczytaniem mapy itp. W sumie sprawdza sie podobnie do edge 530, którego także mam. Jakbym miał go częściej używać na rowerze to raczej decydowałbym sie na 6x lub 7x. Podczas ciągłego podglądu mapy zegarek pobiera więcej energii, wiec w zimę to pewnie max kilka h.
zakupu zegarka garmin i w głównej mierze chce z niego korzystać na siłowni oraz jako nawigacja rowerowa.


@Hector: i z tego powodu kupiłem Fenix 6X Pro i... dziś na rower mam Edge 530. Niestety rowerowa nawigacja na zegarku się nie sprawdza, i nie ważne czy Fenix, AW czy coś innego.

Da się, ale nie sprawdza się, bo: dźwięki o skręcie czasem się nie słyszy, nie zerkniesz na zakręcinoworoczne, nie mówiąc o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hector: korzystam, ale nie jest to rewelacyjne.

Raz ze względu na to że żeby spojrzeć na mapę musisz puścić kierownicę i podnieść rękę, a w terenie czasem jest to niebezpieczne.

Dwa żeby dobrze odczytać skręt przy jakiś rozjazdach trzeba dosyć blisko zbliżyć mapę i to z kolei psuje jak potrzebujesz mieć jakiś wgląd na dłuższy odcinek.

Niby są alerty skrętu, ale czasami nie są jednoznaczne (i tak musisz spojrzeć na zegarek
Raz ze względu na to że żeby spojrzeć na mapę musisz puścić kierownicę i podnieść rękę, a w terenie czasem jest to niebezpieczne.


@archerr0: Zamonuj sobie zegarek na kierownicy czy coś ;)
@echelon_ jakbym chciał tak zrobić to bym kupił edge'a xD no i musiałbym wtedy mieć pas żeby mieć tętno i inne parametry życiowe :) generalnie więcej kilometrów kręcę na szosie, więc bardzo nie ubolewam nad tym.