Wpis z mikrobloga

Jak sprawdzić czy zasilacz w PC daje radę lub nie. Gram w World of warship i zdarzyło mi się kilkukrotnie, że komp zawieszał.
Tylko w tej grze. Wsparcie odpisało po sprawdzeniu raportu, że zasiłka nie daje rady.

#pc #gry
  • 7
@Papudrak: Najlepiej mierzyć napięcia miernikiem czy nie odbiegają od standardów np. 12v. Jednak zawiechy mogą mieć wiele powodów, czasem temperatury, czasem pamięci, czasem płyta się krzaczy albo procesor, a może i karta pada. Nie może być tak że zwiecha jest w jednej grze. No chyba że inne w które grasz są albo dużo mniej wymagające albo dużo bardziej, jedno z dwóch. Włącz sobie OCCT power supply test, do procka OCCT extreeme
@Papudrak: ale, zę watowo nie daje rady czy umiera i ma spadki napięcia?

to drugie to realnie powinno się miernikiem.

to pierwsze to jak napiszesz co masz w kompie i jaki zasilacz to da się oszacować.

Ale można też czymś w stylu occt, obciążyć na 100% wszystkie komponenty i jak nie daje rady to się wywali wtedy szybciej niż w grze (bo gra nie obciąża tak mocno).

tylko tutaj też powinno
@nowywinternetach: Mam kompa dość starego i latał do końca wakacji z GF 1050 ti. Jak ceny kart spadły kupiłem RX 6700.
I dzieje się tak, tylko w tej jednej grze. Napisałem do suportu, wysłałem raport, a oni odpisali tak: Witaj Brudny_Majtek‍,
Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną Wargaming .

Według dziennika Wydarzenie systemu Windows często występuje następujący błąd:
Ostrzeżenie 02.01.2023 11:13:23 Wyświetlacz 4101 (0) Sterownik ekranu amdwddmg przestał przywracać, ale