Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie dotyczące pracy w zawodzie elektryka w Austrii. Mam zawód i doświadczenie ale brak znajomości języka niemieckiego. Dogadałbym się jedynie po angielsku ale z niemieckim styczność miałem ostatnio kilka lat temu w szkole. Zwykle w ogłoszeniach jest wymóg znajomości języka w stopniu komunikatywnym. Jaki to poziom? Co sądzicie czy wystarczyłoby nauczyć się 3000 najczęściej używanych słówek i podstaw gramatyki? Czy taka "znajomość języka" wystarczyłaby do aplikowania pod koniec roku o prace w Austrii? Widzę, że inflacja też zaczyna tam spadać co wróży ożywienie gospodarcze może to byłby dobry moment na wyprowadzkę.

#emigracja #emigrujzwykopem #jezykiobce #praca #pracbaza
#pytanie #austria #szwajcaria #niemcy
  • 3
@drzewostan: Masz zrozumieć polecenie, móc zadać ewentualne pytania i zrozumieć odpowiedź. Teraz zależy od tego z kim będziesz pracował (możliwe że w ekipie będziesz miał samych takich jak ty oprócz jakiegoś majstra Austriaka oraz czy będziesz miał kontakt z klientem). Nikt ci testów językowych nie będzie robił, poradzisz sobie na rozmowie kwalifikacyjnej to dasz sobie rade w pracy jeśli będziesz się uczył. Na pewno jest to poziom w którym błędy i