Wpis z mikrobloga

@supermariuszbro: #druk3d #drukarki3d #prusa

U mnie tymczasem leci kolejny znak o rozmiarach zbliżonych do rozmiaru płyty ʕʔ. Po pewnych początkowych perturbacjach z filamentem (zatykał dyszę i słychać było charakterystyczne stukanie; ekstruder nie dawał rady przepchać) ogarnąłem idealne ustawienia (temperatura, prędkości, przepływ) i teraz idzie jak z płatka. Druk też się nie odkleja co załatwiłem odpowiednią wysokością dyszy, brimem i zabudowaniem drukarki (dlatego zdjęcie może wydawać się trochę słabe, bo robione przez plexi).

Wołam też @Variv (miesiąc temu pod pewnym wpisem pytałeś o zdjęcie i dopiero teraz mi się przypomniało) żeby pokazać na zdjęciu jak przymocowałem radiatorki :3
Pobierz supermariuszbro - @supermariuszbro: #druk3d #drukarki3d #prusa

U mnie tymczasem le...
źródło: comment_1673780484I8gDKN9AIp28aAI4hyLbZ6.jpg
  • 7
@Jastrzi: @matiJ: Radiatory są po to, żeby silnik krokowy się nie przegrzewał. Wskutek obudowania drukarki pleksą temperatura w jej otoczeniu rośnie o jakieś 10 stopni (co czuć jak się otworzy drzwiczki i wsadzi tam rękę). Wydaje się mało, ale skutecznie utrudnia to drukowanie, bo przegrzany silnik krokowy omija kroki przez co nie wyciska filamentu. Potem robi się clog, silnik krokowy zaczyna "strzelać/stukać" i to prosta droga do nieudanego wydruku. Rozkładu
Pobierz supermariuszbro - @Jastrzi: @matiJ: Radiatory są po to, żeby silnik krokowy się nie p...
źródło: comment_16738562888eJnEieeAYozXxumuoPRhq.jpg
@supermariuszbro: też mam obudowę i przy temperaturze 21 w pokoju, mam 26 stopni w komorze. Różnica mniejsze niż u Ciebie pewnie przez to że mam wyciąg na zewnątrz. Zastanawia mnie jednak czy jak pozbyłeś się jednego problemu to czy nie nabawileś się innych bo jednak zwiększyłeś wagę ekstrudera co też nie jest wskazane