Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Potężne gówno. Z czego ten lemur żyje, tu nic strawionego nie widać XD


@Endrius: On trawi tylko jakąś cienką skórkę na ziarnach kawy. Z tego powodu one niby są takie wyjątkowe i taka wspaniała kawa z nich wychodzi. Napisałem niby bo miałem okazję pić to kilka razy między innymi na Bali no i kawa jak kawa. Całkiem spoko ale bez przesady.
Z tego powodu one niby są takie wyjątkowe i taka wspaniała kawa z nich wychodzi. Napisałem niby bo miałem okazję pić to kilka razy między innymi na Bali no i kawa jak kawa.

@enzojabol: Widziałem dokument o tej kawie, zrobili na tym biznes, i teraz karmią zwierzęta kawą, aby ją wysrywały. Kiedyś zasada była inna - zwierzęta same wybierały najlepsze ziarna, dzięki czemu ta kawa była wyjątkowa. Było - minęło.
@#!$%@?: Nie tylko na turystów. Akurat na miejscu, dla turystów ta kawa jest dość tania. Co innego w kawiarniach np. w Europie czy Ameryce gdzie filiżanka potrafi kosztować chore pieniądze.
Zastanawia mnie zawsze w takich wypadkach jak ktoś wpadł na pomysł by tego w ogóle spróbować.


@monkiusz: przyjechali biali z Europy i dostali od tubylców kubek kawy. Stwierdzili "ooooaaaaaa jakie to dobre, skąd to bierzecie?!" No i dalej już z górki xD
@monkiusz: też o to pytałem żyjąc w Indonezji jakiś czas. Właściwa odpowiedź to - bieda. Ludzie żyjący między cywilizacją a dżunglą, tak biedni że to zbierają, myją i odsprzedają. Mitem jest że cena tej kawy jest wysoka ze względu na małą ilość. To już cały przemysł wyzysku biednych.