Wpis z mikrobloga

Gorąco polecam ten film wszystkim przeciwnkom karania za pomyłki sądowe, w szczególności błędnego wskazania sprawcy gwałtu.

Film opowiada historię młodej dziewczyny, która błędnie interpretuje intymną scenę między jej siostrą i jej znajomym: oskarża ona mężczyznę o gwałt na siostrze. Dochodzi do aresztowania i skazania. Fakt ten na zawsze skłóca ze sobą siostry. W tym czasie wybucha II wojna światowa i skazany za gwałt mężczyzna z więzienia trafia do wojska. Tam jako pielęgniarkę spotyka swoją oskarżycielkę, która po latach żyje z poczuciem winy i próbuje odpokutować błędne zeznanie. Ale jest już za późno.

To film o tym jak jedna pomyłka może zniszczyć życie wielu osobom. I pojawia się pytanie: czy pokuta dla popełniającej taką pomyłkę osoby powinna być tylko duchowa? A może powinna być to pokuta prawna? Finansowa?

Oprócz motywu fałszywego oskarżenia mamy tu genialną muzykę i wspaniałe autorskie operowanie kamerą reżysera Joe Wrighta. Być może zwolennicy bezkarności za pomyłki sądowe znajdą tu chwilę refleksji.

#film #falszyweoskarzenie #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow
Pobierz sildenafil - Gorąco polecam ten film wszystkim przeciwnkom karania za pomyłki sądowe,...
źródło: comment_1673774422Cvk2sRgZSrT7aWfERMbWOd.jpg
  • 11
@sildenafil To nie było tak. Ona (Knightley) podkochiwała sie w tym gościu (McAvoy) i nakryła ze swoją siostrą. Oskarżyła go o gwałt, ale na swojej kuzynce (taka ruda), którą zgwałcił ich kuzyn (?) grany przez Benedicta Counter-Strike'a.

@stefanel: co? XD To Briony (grana przez nastoletnią Sairoise Ronan) oskarżyła o gwałt kolesia (James McAvoy), który kochał się w bilbiotece z Cecilią (Keira Knightley), bo jej się wydawało, że ją gwałci. Później podczas wojny Briony-oskarżycielkę gra Romola Garai, która jest pielęgniarką i trafia przypadkowo na Jamesa z Keirą, którzy są po ślubie. A przynajmniej tak jej się wydaje bo uwaga gruby spojler:


@bianco86