Wpis z mikrobloga

Co ma największy wpływ na "moc" jednostek w EU4?
Zdziwiłem się ostatnio srogo, bo w walce z Hiszpanią czy Francją moi dostawali w kapcia, mimo wyższego techu, podobnej klasy dowódców, itd. Dopiero przy liczebności wyższej o jakieś 30-50%, jakoś to zaczynało wyglądać. Co zrobić, żeby jakoś podrasować oddziały, ew. gdzie można podejrzeć te wartości, które są kluczowe?

#eu4
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gorejacy_krzak_agrestu: a jakie było różnice w morale? Hiszpania i Francja mają większe przez ich idee, Hiszpania ma o ile pamiętam dobrze +1.5 domyślnie a Francja +2.0 z Elan!
Wszystkie wartości wojskowe są w ledger.
@LJBW603: dobra, nie gadaj głupot bo to akurat nie ma nic do rzeczy w tym przypadku.

@Gorejacy_krzak_agrestu: przyczyn może być bardzo wiele, a nawet nie napisałeś kim grasz. Począwszy od morale, tego czy odpowiednie jednostki na danym techu wybrałeś, atakujesz się czy bronisz, na jakim terenie, jaką masz kompozycję armii, jaki aktualnie to jest tech itd. Sam fakt, że miałeś wyższy tech mówi niewiele.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gorejacy_krzak_agrestu: morale, dyscyplina, infantry/cavalry/artillery combat abillity, combat width.
Walcząc z krajami, które mają wysokie morale armii szczególnie ważne jest, żeby nie ładować się w bitwy jednym dużym stackiem, gdzie piechota przekracza combat width. Piechoty dajesz tyle, ile masz combat width i dosylasz posiłki w formie małych stackow, żeby za każdym ich dojściem do bitwy dostawać boosta do morale.
@Gorejacy_krzak_agrestu: musisz przede wszystkim dbać o to, żeby w bitwie wypełniać twój combat width i mieć odpowiednio dużo artylerii z tyłu, tj. właśnie combat width. Jak znasz angielski i nie przeszkadza ci godzinne gadanie o grze, to obejrzyj ten film. Lambda jest jednym z lepszych graczy i jest świetnym źródłem wiedzy.
Drmscape2 - @Gorejacykrzakagrestu: musisz przede wszystkim dbać o to, żeby w bitwie w...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: jak pisali poprzednicy dużo rzeczy ma wpływ, a z tego co pamiętam to jednym z tych nie oczywistych też jest prestiż który chyba też dodaje bosta do morale i czegoś jeszcze
@Gorejacy_krzak_agrestu: warto jeszcze patrzeć na dyscyplinę, moja ulubiona, bo dyscyplina zmniejsza straty w bitwach, a morale wygrywa bitwy, ale jeśli masz dużo morale i mało dyscypliny to możesz mieć większe straty mimo zwycięstwa, co na dłuższą metę się średnio sprawdza.
Z ważnych rzeczy to na pewno kompozycja armii, widziałem prostą radę żeby totalnie olać kawalerię, chyba że masz do niej bonusy. Jak nie, to dajesz tyle piechoty ile combat width, jak