Wpis z mikrobloga

Bardzo mocno zaintrygował mnie ten wątek z tym typem z ręcznikiem na ramieniu. Niby to nie był on i nawet nie było go wtedy w Sopocie. Ale wyobraźcie sobie tylko, że ta gra w te trzy kubki w której brał udział jest dość przemyślana, wymaga współudziału innych osób oraz jest to raczej środowisko przestępcze np. złodzieje, recydywiści, patologia społeczna itd. Nawet się nie dziwię śledczym, że postanowili zająć się "ręcznikiem". Na YT można znaleźć film z tego na jakich zasadach działa to oszustwo na trzy kubki. Ludzie którzy pomagają w tym procederze są dość dobrze skoordynowani ze sobą. Jedni stoją na czatach, inni udają że grają w tą grę itd. Sądząc po komentarzach pod tym filmem nawet gdy zna się mechanizm działania tego przekrętu i zdobędzie wygraną to potrafią tą forsę ukraść, zastraszyć drugiego człowieka itd. Wszystko to odbywa się w jakimś bardzo skrzywionym poczuciu moralności. Najlepsze jest to że oni jeszcze podróżują po Polsce oraz są w jakimś stopniu bezkarni. Dlaczego nie mogą znaleźć tej Iwony przez tak długi czas ? A co jeśli zabójca lub osoba zacierająca dowody zbrodni nie była tylko jednym człowiekiem a grupą dobrze znających się przestępców ? Ukrycie zwłok na tak długi czas to nie jest łatwe zadanie, chyba że ktoś te zwłoki pomaga gdzieś przenieść. W takim przypadku było by chociaż trochę prościej.
#iwonawieczorek
  • 11
@Jaroslav_Kaczynsky: Wiem że ciężko byłoby znaleźć jakiś motyw dla tej grupy osób. Z drugiej strony jednak myślę, że właśnie w taki sposób mogłaby zostać uprowadzona lub zabita IW. Ludzie oszukujący w tę grę mają zaburzoną moralność. W grze w kubki przestępcy polegają tylko i wyłącznie na emocjach ofiar. W podobny sposób działał też Krystek. Był nawet podobno lubiany. Po jakimś czasie natomiast okazało się że miał dwie twarze. Nie mam za
@karolczacza: Nie powiedziałbym że on był jakiś super pijany. Zresztą co to za różnica czy był pod wpływem czy nie. Jak był na imprezie to pił alkohol. Może jego jedynym zadaniem było po prostu zdradzenie lokalizacji ofiary ? No bo jak porwać kogoś jak nie wie się gdzie ten ktoś jest ?
@M1strz: Oszuści od gry w trzy kupki są doskonałymi manipulatorami, dlatego tak łatwo im idzie oszukiwanie ludzi, bo czerpią z tego nie małe korzyści. W kwestii Ręcznika to jest informacja podana przez policję, że został uchwycony przez tę samą kamerę 2 godziny później idąc w stronę Sopotu. Krystek tak samo manipulował swoje ofiary dając pieniądze, zastraszając i wymuszając na nich określone zachowania. Motyw uprowadzenia na zlecenie też jest najmniej prawdopodobny, bo