Wpis z mikrobloga

Absurdem dla mnie jest to, że za tego Mudryka Szachtar śpiewa sobie po 100 milionów euro, a jeszcze większym, że ktoś może się na to złapać xD Widziałem go w 3 spotkaniach na żywo (i śledziłem w 3 pozostałych meczach w TV) i szczerze mówiąc, dupy nie urywał. O wiele większe wrażenie zrobił na mnie Jota z Celtiku. Naprawdę robił różnicę i technicznie był najlepszy na boisku (mecz Szachtar - Celtic). Pozycja ta sama co Mudryk, 2 lata różnicy i gościa nikt nawet nie rozważa w kontekście jakiegoś transferu choćby za 15-20 milionów, a o przehajpowanego Mudryka bije się Chelsea i Arsenal, rzucając kwotami po 70-100 milionów xD

#arsenal #chelsea #premierleague #pilkanozna
bezbekpol - Absurdem dla mnie jest to, że za tego Mudryka Szachtar śpiewa sobie po 10...

źródło: comment_16737256316MLrbmVA5C0tcuefe03RXB.jpg

Pobierz
  • 12
@bezbekpol: obstawiam, że będzie podobna historia co do Chygryńskiego, Yarmolenki czy Konoplyanki, którzy pójdą na zachód i nigdy nie osiągną nawet połowy potencjału, który w nich widziano. Ukraina po prostu korzysta z tego, że ma 2 mocne kluby, gdzie piłkarz klepiąc na Europejskich boiskach podwaja swoją wartość conajmniej.

Identycznie jest z rosyjskimi piłkarzami, którzy w Rosji mogą grać w Zenicie, Spartaku, CSKA, Lokomitivie, ale pójdą na zachód, głośnie nazwisko, ale później
Ukraina po prostu korzysta z tego, że ma 2 mocne kluby, gdzie piłkarz klepiąc na Europejskich boiskach podwaja swoją wartość conajmniej.


@mydlina: Zdanie klucz i sekret, dlaczego polskie kluby maks za ile sprzedają naszych grajków, to okolice 10 milionów i to do jakiegoś Brighton, a nie topki. Po prostu nikt nie ogląda 28 ligi w Europie, tak samo jak ligi ukraińskiej. Tylko że taki Mudryk gra w LM, strzeli bramkę Celticowi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bezbekpol: mam wielkie obawy ze gość będzie gorszym wiatrakiem niż Pepe, nie uczą się na błędach wcale. Pepe to przynajmniej przychodził jako król strzelców czy tam najlepszy zawodnik ligi francuskiej a tu jest chłop co gra na codzień w lidze ukraińskiej xD i to nie wygląda tam jakoś wybitnie
@paniczhrabi: Mudryk jest bardziej dynamiczny i potrafi operować na mniejszej przestrzeni. Natomiast Pepe to był przede wszystkim dogadany scam z wyciągnięciem pieniędzy od Arsenalu i Lille, które ostatecznie otrzymało tylko mały procent z tych 80 mln €. Scouci zgłaszali zastrzeżenia, Emery go nie chciał, Bayern i reszta też nie zwracając uwagę, że piłkarz do gry potrzebuje przestrzeni, której w innej lidze i systemie nie dostanie. Tylko Raul z Arsenalem i De
@paniczhrabi: Ja nawet nie porównuję ligi ukraińskiej do francuskiej, bo to jest przepaść.

Pisałem to jedyne w kontekście dokonań bramkowych Pepe i innych piłkarz stamtąd. Premier League i La Liga, są o klasę wyżej od Bundesligi i Ligue 1, ale przypadki Lacazette, Baloguna i Tavaresa, nawet Pepe pokazują, że wypożyczenia do Francji mają sens w kontekście podbicia wartości zawodnika na rynku transferowym i rozwoju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: Chelsea podobno zapłaci więcej za Mudryka więc transfer jak narazie upadł i może i dobrze bo cena ponad sto baniek za absolutna niewiadoma to jest kosmos, jakaś abstrakcja. Zobaczymy jak Mudryk się uprze to może dołączyć ale jak liczy się tylko kasa wybierze Chelsea.
@paniczhrabi: Tutaj nie ma co gdybać, Szachtar i Mudryk mają już pełne porozumienie z Chelsea, kluby wymieniają dokumenty, to deal done o ile nie zawali testów medycznych.

Rozwija się plotka, że Raphinha jest na sprzedaż, bo Barca musi zbalansować księgi finansowe, ale nawet jeżeli byłaby to prawda to będzie jak z Kessie, który im przekazał, że nigdzie się nie rusza z Barcelony.
@carpemfdiem: Tak i było całkiem sporo takich przypadków:
- Nabil Fekir w Liverpoolu, gdzie okazało, że jego kolana to tykająca bomba, - Ruud van Nistelrooy pierwszy raz w Manchesterze z więzadłem krzyżowym
- Hartson w 3 klubach
- Demba Ba dwa razy
- Loic Remy w Liverpoolu w związku z problemami z sercem
- John Carew w West Hamie
- Arnautovic w Chelsea ze złamaniem w stopie
- Arshavin nie przeszedł