Wpis z mikrobloga

@DragovEU: jak nazywa się ta metoda? kiedyś na studiach byłem na kursie z revita i gadałem z wykładowcą to mi mydlił oczy o oprogramowaniu co robi model 3d obiektu po takim skanowaniu - tak mi się skojarzyło
w sumie to chyba ok praca? jak pomyślę sobie, że geodeci na moich budowach mieli bardziej guwniane fuchy
@DragovEU: Jak na tunelach łączycie skany? Chmura do chmury raczej średnio, płaszczyzna do płaszczyzny też wątpię - nawiązujecie się do osnowy żeby mieć ciągłość inwentaryzacji?
  • 1
@ziomekz każde stanowisko to nowe wcięcie wstecz, mamy bardzo gęsta osnowę. Do tubingów przywiercone są podesty na których stoją lustra na spodarkach; takie długie nawiązanie pozwala na poprawę kąta orientacji. Na co 5 ringu mamy założone tarcze po lewej i prawej stronie, więc każde stanowisko widzi swobodnie 6 tarcz + 2 lustra do długiej celowej
  • 1
@Evert są takie programy które automatycznie budują modele na podstawie chmury punktów, ale modele automatyczne to raczej ciekawostki niż precyzyjne zastosowanie. My pracujemy na programach Trimble'a, tj. Trimble Business Center i Trimble RealWorks.

Praca jest super, lubię swój zawód ( ͡º ͜ʖ͡º) wiadomo, nie zawsze trafi się praca pod dachem gdzie nie pada, wciąż są dni kiedy ubieram kalosze albo wodery i cisnę przez bagno z torbą
@DragovEU: Sixense na każdym tunelu w pl chyba prowadzi monitoring. Wracając do SXa, jak się tym tyczy w porównaniu do eSek? Też wymaga używania lustra aktywnego czy to jakaś inna technologia już?
  • 0
@ziomekz odkąd pracuje na serii S to nigdy nie musiałem używać aktywnego lustra, zawsze śledziły pryzmaty pasywne. Nim najlepiej tyczy się bezlustrowo, zielony laser robi robotę, plamka lasera jest dużo mniejsza niż w S5 czy S7.
  • 0
@ziomekz aaa no i brak lunety pozwala na zakładanie stanowisk w dziwnych miejscach i elegancki pomiar tarczek ;) zaraz będę się przestawiał to wrzucę fotkę jak wygląda tarczka 2x2 cm na telekamerze i full zoomie
  • 0
@ziomekz wiadomo, jak trafi się mocny odblask to potrafi go złapać, np kocie oczka na barierach ale to rzadkość, kamizelkę też mi kilka razy złapał ale dużo też zależy od samego lustra. Oryginalnie Trimbla/Seco trzyma bardzo ładnie