Wpis z mikrobloga

Mordeczki warto zakupić piastę z wbudowaną prądnicą? Mam możliwość kupna modelu DH-UR700-3D w miarę dobrej cenie
https://www.rosebikes.pl/shimano-xt-dh-ur700-3d-disc-hub-dynamo-2669250
W okresie wiosennym/letnim dużo jeżdżę po zmroku co prawdą mam lampkę, ale nie wiem czy prądnica nie byłaby praktyczniejsza. Większą masą się nie przejmuje, ale zastanawiam się czy opory stawiane przez taką piastę są wyraźnie wyczuwalne? Ktoś ma taką lub podobną piastę? Lampki mają wystarczającą moc?
#rower #rowery #mtb #szosa #gravel #serwisrowerowy
  • 31
@bladybezczel:
warto - po prostu zapominasz o lampach i ich ładowaniu i całym zamieszaniu z tym związanym.

Kręci się ciężej ale jak się domyślam nie idzie to to roweru sportowego - dla mnie akceptowalne w rowerach miejskich

Co do cen lampek - firmowe są faktycznie drogie ale ja używam chińczyka za 60 zł (jy-7070) i do jazdy miejskiej jest ok. Jakieś odcinki w zupełnej ciemności też spokojnie można na tym przejechać
@bladybezczel:

On/off i bywa też auto - czyli że ma czujnik zmierzchowy.
Ważne by miała podtrzymanie - czyli że się świeci także jak staniesz - istotna kwestia w ruchu drogowym.
coś co wymaga minimum wysiłu


@bladybezczel: i pytasz o wyczuwalność oporów? Powerbank ląduje w jakieś sakwie czy jak tam zwał te dzynksy na ramę i elo

@mmichal: nie wiem ile kolega jeździ a zimą noc długa. Inna sprawa że lampkę można też używać za dnia chociażby na strobo dla bezpieczeństwa. No i ja jestem najwyraźniej zboczony - wolę ładować w trakcie żeby się w pół trasy nie okazało że jednak
@ploki_juhy_rdeswa: źle się zrozumieliśmy. Minimum wysiłku jeśli chodzi o obsługę i konieczność pamiętania żeby naładować, zabrać, podłączyć itp., itd. Chce raz zainstalować i mieć z głowy, oczywiście plus serwisami co jakiś okres, a nie #!$%@? wracać do domu bo zapomniałem naładować powerbanka, albo jeździłem 2 godziny dłużej niż zakładałem i bateria padłą
źle się zrozumieliśmy. Minimum wysiłku jeśli chodzi o obsługę i konieczność pamiętania żeby naładować, zabrać, podłączyć itp., itd. Chce raz zainstalować i mieć z głowy, oczywiście plus serwisami co jakiś okres, a nie #!$%@? wracać do domu bo zapomniałem naładować powerbanka, albo jeździłem 2 godziny dłużej niż zakładałem i bateria padłą


@bladybezczel: sam sobie odpowiedziales, jak masz takie potrzeby to bierz dynamo. Jak nie bedziesz w nocy żyta doświetlał na polu