Wpis z mikrobloga

K*a Mirki błagam o przepis na ciasto na pizze które się NIE KLEI. Nie wiem czy mam takiego pecha czy takie prądy, każde ciasto jakie robiłam klei się niemiłosiernie pomimo długiego długiego wyrabiania pic rel. Pomaga jedynie do*******nie tyle mąki że po upieczeniu wyjdzie podeszwa. Akurat poniżej efekt przepisu Ania gotuje (XD) 250ml wody plus 450g mąki. Testowałam też przepis króla roadtripbus i efekt taki sam. #pizza
Pobierz peszekorzeszek - K*a Mirki błagam o przepis na ciasto na pizze które się NIE KLEI. Ni...
źródło: comment_1673718888r9HNQmRbAZ7RIlgcWjPNLH.jpg
  • 21
@peszekorzeszek: woda, 65% mocnej mąki, 2% soli, 0.5% drożdży. Wymieszaj jedną łapa byle jak, byle bylo jednolite, bez suchej mąki. Zostaw na pół godziny przykryte, niech sie samo kula. Potem tylko posmaruj ręce oliwą i podnosząc ciasto za boki i opuszczając wygladz kule. I niech rośnie, nawet 3 dni w lodówce. Jak Ci się klei przy ogarnianiu to nigdy mąki, tylko woda albo lekko oliwa na łapy
@peszekorzeszek: wode dajesz do zamrazarki zeby byla bardzo zimna a po 10-15min wyrabiania odstawiasz ciasto do odlezenia w lodowce n 15-30min i wyrabiasz po tym dalej. ciasto sie klei bo jest za cieple od wyrabiania i dotykania cieplymi rekami
@peszekorzeszek: ja daję proporsję 2:1 tzn kg mąki - ~pół litra wody ( żeby wody w masie ciasta było między 50 a 60% ) plus łyżka oliwy. Na początku rozrabiania ciasto będzie się wydawać twarde ale nie zrażaj się tym. Jak woda się w końcu równomiernie rozejdzie będzie wilgotne ale nie będzie przywierać do dłoni. Mąka oczywiście 00
@peszekorzeszek:

Ciasto sie klei najprawdopodobniej przez ciebie XD

Wrzuc drozdze i cukier do zimnej wody, wymieszaj, wsyp polowe maki, wymieszaj na budyn, odstaw na 15min, dosypuj make stopniowo i mieszaj jakas szpatulka do poki ciasto sie nie zlaczy. Ja to recznie bez problemu wyrabiam ciacho z 70% wody

Albo zmien make na inna firme. Z polskich cos w stylu 500 550 luksusowa sie nadaja najbardziej XD