Wpis z mikrobloga

Wszyscy dzisiaj biegli 5k, biegłem i ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Matko bosko, ale ja jestem wolny xD 4 miesiące temu przebiegłem półmaraton 2s/km wolniejszym tempem, a teraz na citytrailu robię 5k xD

Ale trochę się obijałem i nie mogłem wyjść ze swojej strefy komfortu, zaplanowałem sub 17:30 i tak było, ale jakbym pocisnął to 17:10 na spokojnie dzisiaj do zrobienia xd

#biegajzwykopem #bieganie
źródło: comment_16737038946jUTZXsJudSepISKv63C3K.jpg
  • 14
@skydancer: trzeba #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio, to u mnie dużo pomagają biegi ciągłe 8-12km (w tempie maratonu lub 5s szybszym),
zabawy biegowe różne konfiguracje: 10x40s/1:20 - 10x20s/40s - 10x 30s/1:00 itp. pozwalają obiegać się na wyższych prędkościach. Potem można zwiększać ilość powtórzeń do 15-20, a biegane w lesie to oddają razy 2.

i w soboty wchodzi trening tempowy: to już zależy od dystansu
@aukolb lecisz na czarno bo jak porównuje do tego to tak jakbym z kulą u nogi biegł.

A tak serio to fajne wskazówki. Muszę się przyłożyć bardziej do ćwiczeń sprawnościowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aukolb: Panie bo to proste. Pogoda za oknem jakby marzec był I chciałoby się już #!$%@?ć jak w marcu a tu #!$%@? bo w kalendarzu połowa stycznia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@k__d: to tak 3:45-3:50/km, wiadomo na początku przygotowań nie oram od razu 8-12km, tylko odcinki np. 4x1.5km itp.

@71393: Kilka linków z których korzystam:
https://www.youtube.com/watch?v=9ks-8vt-Dg0
https://www.instagram.com/p/CkFtqKaoGz_/
https://treningbiegacza.pl/artykul/stawy-biodrowe-trening-na-prewencje-kontuzji-i-regeneracje-motoru-napedowego-biegacza
https://bieganie.pl/trening/trening-z-gumami-miniband-i-powerband/
https://www.sport.pl/polskabiega/56,105609,23857107,trening-funkcjonalny-dla-biegaczy-z-gumami-miniband-8-cwiczen.html

Wiadomo, na początku kilka ćwiczeń na biodra praktycznie nie jest możliwe do wykonania z powodu blokad, ale można próbować lżejsze wersje.
@aukolb: obserwuje cie na stravie chyba, ja to chce biega ale tez cwiczyc silowo co 2 dzien bieganie co 2 cwiczenia. Opisalbys bardziej temat bioder, troche sie interesuje i wiem jak tylnia tasma jest wazna, ale dokladnie jakie cwiczenia rozciagajace robisz, i jak wzmacniasz ja np nigdy nie czulem posladow po treningu przysiadow ani jakis cwiczen na dwóje typu nordic curl.
@caballo-blanco: robię te ćwiczenia co wyżej wysłałem w linkach, zależy jaki mam trening na drugi dzień to wybieram sobie pakiet ćwiczeń. A z ćwiczeń to tylko minibandy i potrafię sobie tym skatować poślady xd Ważne jest ustawienie pozycji neturalnej bioder i napięcie brzucha bo jak się tego nie zrobi to najwięcej obciążenia przejmuje odcinek lędźwiowy zamiast posladów.

No ogólnie to 90% mocy idzie z bioder i pośladków jak się poprawnie biega,