Wpis z mikrobloga

zaczynamy zyc w #!$%@? czasach, monopol #orlen na paliwach, dookola same #zabka - male sklepy spozywcze upadaja, nie mamy wyboru + jest drogo i trzeba isc do frogshop. W powiatowych miasteczkach same #kebab otwarte najdluzej, #!$%@? wie co to za mieso i czy te ciapaki maja badania (prawdziwe). Praca? W takich powiatowych albo #!$%@? za granica i przyjezdzasz raz na jakis czas #!$%@? pieniadze na 15 letnią audi ze szwancarii, albo pracujesz za 3k netto do reki. Sila nabywcza tego pieniadza realnie spadla o ponad 50% od prawie trzech lat, no #!$%@? udowodnij mi zle albo daj recepte na szczescie, bo ja widze, ze tutaj nie bedzie poprawy zadnej w przeciagu 10 lat.

#zalesie #niecoolstory #takaprawda
  • 30
Praca? W takich powiatowych albo #!$%@? za granica i przyjezdzasz raz na jakis czas #!$%@? pieniadze na 15 letnią audi ze szwancarii, albo pracujesz za 3k netto do reki. Sila nabywcza tego pieniadza realnie spadla o ponad 50% od prawie trzech lat, no #!$%@? udowodnij mi zle albo daj recepte na szczescie, bo ja widze, ze tutaj nie bedzie poprawy zadnej w przeciagu 10 lat.


@curiousboi: no cóż, miłość do pis
dookola same #zabka - male sklepy spozywcze upadaja, nie mamy wyboru + jest drogo i trzeba isc do frogshop


@curiousboi: to już w dużej mierze wina tych małych sklepów. Żabka przyszła z płatnością kartą, długimi godzinami otwarcia i byciem czynnym w niedzielę. Wcale nie mają niskich cen, bo jest tak dosyć drogo, nawet z promocjami. Plus często mają świetna lokalizację. To wszystko ułatwienia dla klienta, więc czemu miałby on dalej kupować
przed zakazem sprzedaży w niedziele te same małe sklepy jakoś sobie żyły


@maur: no, ale to pretensje do żabek czy do debili robiących prawo? Poza tym, żabki muszą kombinować, a małe sklepy spożywcze, gdzie właściciel może stanąć za kasą, myślę, że lekko wyrównują szanse.

nie było żabek co 500m na jednej ulicy


@maur: to już jest #!$%@?. Może w Polsce B tak było, bo mieszkając w rzeszowie uświadczenie żabki to
dookola same #zabka - male sklepy spozywcze upadaja


@curiousboi: przecież te małe sklepy właśnie przekształcają się w żabki bo właściciele dochodzą do wniosku że nie chce się im dyskutować że "zbyszkiem hurtownikiem" czy "władkiem alkusem dostawcą". Żabka tylko daje franczyzę, struktura własnosci biznesu zostaje taka sama xD Jakby się bardziej opłacało prowadzić samodzielne warzywniaki to byłoby ich więcej, ale żabka daje Ci w dzierżawę urządzenia, załatwia dostawy, opiekę prawną i podatkową..
właściciel może stanąć za kasą, myślę, że lekko wyrównują szanse.


@rzuf22: właściciel kupujący towar dla 1 sklepu tez wyrównuje szanse wobec żabki zamawiającej dla 4 czy 6 tys sklepów?
@maur: przecież nie napisałem, że szanse są równe, napisałem, że lekko wyrównuje. Poza tym od zawsze wiadomo, że skala robi robotę. Żabka jako franczyzodawca też nie daje efektu skali za darmo. Inna sprawa, jakby jeszcze żabki były dzięki temu tanie i tym niszczyły konkurencje. Nie są, i na pewno nie niszczą konkurencji cenami. Mało to było inicjatyw typu sklepy abc, jakieś sklepy euro czy inne? Gdzie w zamian za mniejszą autonomię,
To franczyza i często jedyny sklep właściciela


@rzuf22: to się właśnie nie klei, bo to właściciel tam siedzi w niedziele do późnych godzin. Jak sprawa jest taka prosta to czemu własnego sklepu nie otworzy zamiast oddawać hajs na franczyznie?
W powiatowych miasteczkach same #kebab otwarte najdluzej, #!$%@? wie co to za mieso i czy te ciapaki maja badania (prawdziwe).


@curiousboi: to może lepiej przygotowywać lepsze jedzenie samemu i taniej, niż jakieś gówno jeść i drogo xD
W powiatowych


@curiousboi: To może przy okazji wytłumaczysz mi jedną rzecz. Od jakiegoś czasu widzę na wykopię taki właśnie zwrot "w powiatowym", albo "do wojewódzkiego", "w wojewódzkim" itd. Ja mam trochę lat, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś kiedyś w potocznych, codziennych rozmowach używał takiej optyki, takiego patrzenia na sprawy. Jeżeli używasz jakiegoś zwrotu w formie skrótu, to znaczy, że taki sposób rozumowania funkcjonuje już gdzieś w przestrzeni publicznej, a nie
I nawet nie mówimy tutaj o nieczystych zagrywkach monopolistycznych jak np. dumping cenowy, albo jechanie na 0 marżach licząc, że za kilka lat się zwróci.


@rzuf22: przecież dokładnie tak żabki wyczyściły wszystkie inne sklepy, na początku ceny były bardzo niskie i to osiedlowe monopolowe były drogie i z
#!$%@? towarem, dopiero jak zniknęła praktycznie cała konkurencja to się zmieniło.

A poza tym żabka robi i robiła coś w stylu dumpingu lokacyjnego